تاکسی های پرنده در آسمان دیده شدند!، عکس

به گزارش کنفرانس هکا، شرکت اتوفلایت(AutoFlight) اولین پرواز بین شهری پرنده های عمودپرواز برقی خودران دنیا را به انجام رساند.

تاکسی های پرنده در آسمان دیده شدند!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، شرکت اتوفلایت(AutoFlight) که یک توسعه دهنده پیشرو در صنعت هواپیماهای عمودپرواز برقی(eVTOL) است، با اولین پرواز خودران بین شهری تاکسی پرنده برقی خود، نقطه عطفی بزرگ در حمل و نقل هوایی و نوین شهری رقم زد.

براساس گزارش ایسنا، به نقل از آی ای، در این پرواز تنها 20 دقیقه طول کشید تا فاصله ای که پیمایش زمینی آن سه ساعت طول می کشد، طی گردد.

آزمایش تاکسی هوایی

این پرواز نمایشی مسافت 50 کیلومتری بین شرهای شنژن و ژوهای در چین را طی کرد و همانطور که گفته شد، تنها 20 دقیقه طول کشید که کاهش قابل توجهی نسبت به سه ساعت رفت و آمد معمولی در حمل و نقل زمینی را نشان داد.

تاکسی پرنده پنج نفره شرکت اتوفلایت موسوم به پراسپریتی(Prosperity) نشان دهنده مهارت های فنی این شرکت است. این نمایش پیروز بر قابلیت های این پرنده و حمایت فزاینده فرمانداران منطقه از توسعه پرنده های عمودپرواز برقی تأکید می نماید.

لازم به ذکر است که فرانک استیونسون(Frank Stephenson) طراح معروف که برای برندهایی مانند مینی، فیات، فراری، مک لارن و مازراتی کار نموده است، پراسپریتی را طراحی نموده است.

تیان یو(Tian Yu) بنیانگذار و مدیر عامل اتوفلایت از نمایش قابلیت های پراسپریتی در طول این پرواز نمایشی بین شهری ابراز هیجان کرد.

وی می گوید این شرکت در حال برنامه ریزی برای همکاری با مقامات محلی و شرکایی از سراسر دنیا است و هدف آن این است که گزینه های پرواز تاکسی های پرنده عمودپرواز برقی را برای شهرهای سراسر دنیا ایمن، کارآمد، پایدار و ارزان کند.

به گفته وی، دولت چین میخواهد اصطلاحا اقتصاد کم ارتفاع را توسعه دهد و راهبرد آن این است که هزاران ایستگاه و صدها مسیر هوایی تاکسی های پرنده عمودپرواز برقی در سراسر منطقه خلیج بزرگ در جنوب چین از جمله مسیر بین شنژن و ژوهای احداث کند.

سناریوهای کاربردی در این موضوع شامل حمل و نقل مسافر، گردشگری، تدارکات و خدمات اضطراری است. در کوتاه مدت، برنامه هایی برای دستیابی به 300 هزار پرواز در این منطقه در سال در حال تدوین است.

یکی از شرکای اتوفلایت، یک شرکت هواپیمایی عمومی و ارائه دهنده خدمات بالگرد در چین موسوم به هلی-ایسترن(Heli-Eastern) است که با خرید 100 فروند تاکسی پرنده پراسپریتی موافقت نموده است. این تاکسی های پرنده در مسیرهایی مانند مسیری که در این آزمایش به نمایش گذاشته شد و دیگر مراکز حمل و نقل منطقه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

کاربردهای تاکسی های پرنده عمودپرواز برقی و تاثیر مالی آنها

فناوری تاکسی های پرنده عمودپرواز برقی پتانسیل تغییر حمل و نقل شهری را دارد و کاربردهایی را در رفت و آمد مسافران، گردشگری، تدارکات و خدمات اضطراری ارائه می دهد.

تاکسی های پرنده عمودپرواز برقی در مقایسه با بالگردها این مزیت را دارند که به زیرساخت های حداقلی برای برخاستن و فرود احتیاج دارند و در عین حال قابلیت کروز پرسرعت هواپیماهای سنتی را ارائه می دهند.

در عین حال، پیشرانه های الکتریکی آنها نویدبخش هزینه های عملیاتی کمتر و کاهش قابل توجه آلودگی صوتی و هوا است.

تیان یو می گوید: ما از نزدیک با مقامات منطقه برای پیشرفت به سمت مسیرهای تاکسی های هوایی کاملاً عملیاتی در سراسر منطقه کار می کنیم.

این پرواز نمایشی بعلاوه توانایی اتوفلایت را در جهت یابی در فضای پیچیده و بسیار منظم هوایی و تضمین یکپارچگی ایمن در ساختارهای ترافیک هوایی موجود برجسته کرد.

این شرکت انتظار دارد طی حدود دو سال آینده مجوز حمل مسافر را برای پراسپریتی دریافت کند.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 اسفند 1402 بروزرسانی: 9 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15536

به "تاکسی های پرنده در آسمان دیده شدند!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکسی های پرنده در آسمان دیده شدند!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید