تاریخ عرضه خودروی اپل لو رفت!

به گزارش کنفرانس هکا، دیجیاتو نوشت: بلومبرگ می گوید اپل با ایجاد تغییراتی در پروژه خودروی خود، میخواهد این محصول را در سال 2028 روانه بازار کند.

تاریخ عرضه خودروی اپل لو رفت!

کار روی پروژه تایتان که نام پروژه خودروی برقی اپل یا Apple Car است، ظاهراً از سال 2015 شروع شده. اما بلومبرگ می گوید این پروژه هنوز آماده عرضه نیست و با اعمال تغییراتی در برنامه های اپل، در سال 2028 آماده ورود به بازار خواهد شد.

نشریه بلومبرگ در گزارش جدیدی می گوید اپل عرضه اولین خودروی برقی خود را برای سال 2028 برنامه ریزی نموده است. این محصول ظاهراً دارای قابلیت های محدودی در زمینه رانندگی اتوماتیک خواهد بود که این خودرو را در سطح دیگر خودروهای بازار ازجمله تسلا قرار خواهد داد.

کاهش انتظارات از سطح رانندگی اتوماتیک خودروی اپل

در خودروی اپل همچون خودروهای کنونی تسلا، راننده همچنان باید به جاده توجه داشته باشد و در صورت احتیاج کنترل اتومبیل را در دست بگیرد. این یعنی محصول کوپرتینویی ها رانندگی اتوماتیک سطح +2 خواهد داشت، در حالی که در ابتدا قرار بود رانندگی اتوماتیک سطح 4 داشته باشد و در واقع بدون فرمان عرضه گردد.

بااین حال، این احتمال مطرح شده است که اپل در طول زمان اتومبیل خود را با به روزرسانی های نرم افزاری ارتقا دهد.

بلومبرگ می گوید هیئت مدیره اپل در سال گذشته میلادی به تیم کوک، مدیرعامل این شرکت، فشار آورد تا برنامه عرضه پروژه تایتان را معین کند یا به طور کلی این پروژه را کنار بگذارد. این گزارش مدعی است که تا به امروز از این پروژه هیچ نمونه اولیه مناسبی خارج نشده است.

حالا با توجه به این که اپل رؤیاپردازی های غیرواقعی خود را کنار گذاشته است و یک سیستم رانندگی اتوماتیک معقولانه تر را دنبال می نماید، می توانیم انتظار داشته باشیم که کار توسعه این خودرو سریع تر پیش برود.

البته بلومبرگ مدعی است که بعضی از کارمندان اپل از این تصمیم ناراضی هستند و می گویند این محصول صرفاً اتومبیلی است که فراوری خواهد شد تا نشان دهد که اپل هم خودرو ساخته است. از آن جایی که هنوز بیش از 4 سال تا زمان عرضه این محصول به جای مانده است، باید ببینیم گزارش های بعدی درباره این خودروی مورد انتظار چه خواهند گفت.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 بهمن 1402 بروزرسانی: 4 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14502

به "تاریخ عرضه خودروی اپل لو رفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاریخ عرضه خودروی اپل لو رفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید