بیماری هایی که نباید حق بیمه بپردازند

به گزارش کنفرانس هکا، معاون دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت درباره حق بیمه پرداختی و همچنین چگونگی ارایه خدمات به بیماران خاص از سوی این سازمان بیمه گر توضیح داد.

بیماری هایی که نباید حق بیمه بپردازند

به گزارش، مهرداد الهامی ، گفت: در حال حاضر پنج گروه بیماری شامل بیماران تحت دیالیز، پیوند کلیه، هموفیلی، تالاسمی و ام اس در سازمان بیمه سلامت به عنوان بیماری خاص تحت پوشش قرار دارند که بیمه سلامت برای پوشش این گروه از بیماران هیچ حق بیمه ای دریافت نمی کند.

وی با بیان اینکه بیماران خاص به صورت رایگان تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار دارند، ادامه داد: همچنین بیماران خاص علاوه بر دریافت سایر خدمات موجود در بسته خدمات مورد تعهد، از مزایای یک بسته اختصاصی هم بهره مند هستند؛ این بسته شامل داروها، لوازم، تجهیزات و خدمات تخصصی مرتبط به نوع بیماری آنان است که به طور عمده به شکل رایگان به این بیمه شدگان ارائه می شود.

معاون دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت شرح داد: فرانشیز در بسته خدمات بیماران خاص منحصر به دارو های مربوط به بیماری ام اس است که آن هم به صورت تعدیل شده و با فرانشیز 10 درصد در اختیار بیماران قرار می گیرد.

الهامی ضمن آنکه شناسایی بیماران خاص در سازمان بیمه سلامت را امکان پذیر دانست، اظهار داشت: در نهایت پس از تایید بیماری خاص، فرد می تواند از دفترچه بیماران خاص استفاده کرده و تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

وی در خاتمه تاکید کرد: افراد فاقد پوشش بیمه پایه نیز با دارا بودن شرایط بیماری خاص می توانند تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند. درحال حاضر 75 هزار بیمار خاص از خدمات بیمه سلامت استفاده می کنند که اگر چه به لحاظ تعدادی در مقایسه با کل جمعیت تحت پوشش میزان قابل توجهی محسوب نمی شود؛ اما در حوزه هزینه ای حدود هشت درصد از مجموع هزینه های پرداختی سازمان به بسته خدمتی بیماران خاص اختصاص دارد؛ یعنی پوشش خدمات درمانی بیماران خاص سالانه بالغ بر 11 هزار میلیارد ریال هزینه دارد.

منبع: ایسنا

بیست آمار: آشنایی با علم آمار و ریاضیات

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7838

به "بیماری هایی که نباید حق بیمه بپردازند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری هایی که نباید حق بیمه بپردازند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید