بهسازی گذر تاریخی کمر زرین اصفهان پس از کاوشهای باستان شناسی انجام می گردد

به گزارش کنفرانس هکا، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، بهسازی گذر تاریخی کمر زرین اصفهان پس از کاوشهای باستان شناسی انجام می گردد.

بهسازی گذر تاریخی کمر زرین اصفهان پس از کاوشهای باستان شناسی انجام می گردد

گذر کمر زرین در یکی از منطقه ها تاریخی و در نزدیکی مسجد جامع اصفهان واقع شده است و کارشناسان میراث فرهنگی معتقدند هر گونه اقدام عمرانی در این منطقه باید با نظارت اصولی میراث فرهنگی و مطالعات باستان شناسی انجام گردد.

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان به نقل از سید مهدی موسوی موحد، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان خاطرنشان کرد: یک گروه باستان شناسی مورد وثوق میراث فرهنگی و شهرداری اصفهان در محدوده گذر تاریخی کمر زرین مستقر شده است.

وی توضیح داد: این کاوش باستان شناسی با نظارت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان انجام می گردد و پس از تاییدِ مسیر و کاوش در لایه های زیرین، عملیات بهسازی ادامه پیدا می نماید.

موسوی موحد یادآور شد: شهرداری اصفهان با توجه به احتیاج به ساماندهی گذر کمر زرین و به منظور بهبود دسترسی مردم محلی اقدام به تسطیح این مکان کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به احتیاج به عبور تاسیسات و تجهیزات شهرداری از این گذر، گودبرداری ها بیش از مقدار توافق صورت گرفت و سبب آسیب به لایه های تاریخی زیرین این محدوده تاریخی شد.

منبع: همگردی
انتشار: 9 بهمن 1402 بروزرسانی: 9 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14648

به "بهسازی گذر تاریخی کمر زرین اصفهان پس از کاوشهای باستان شناسی انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهسازی گذر تاریخی کمر زرین اصفهان پس از کاوشهای باستان شناسی انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید