بسته حمایتی 600 میلیارد یورویی برای کاهش تورم منطقه یورو

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران: رئیس بانک مرکزی فرانسه از تداوم رویکرد حمایتی تا زمان دستیابی به تورم هدفگذاری شده اطلاع داد؛ گرچه تا به امروز به دلیل مخالفت بعضی از کشورهای عضو نظیر اتریش و هلند، طرح مشترک آلمان و فرانسه برای افزایش 600 میلیارد یورویی بسته حمایتی در سطح منطقه یورو به طور کامل اجرایی نشده است.

بسته حمایتی 600 میلیارد یورویی برای کاهش تورم منطقه یورو

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، فرانسوا ویلروی دو گال با اشاره به اینکه نرخ تورم در سطح منطقه یورو هنوز تا سطح دو درصدی هدفگذاری شده بانک مرکزی فاصله زیادی دارد اضافه کرد: بانک مرکزی اروپا به سیاست های پولی انبساطی و رویکرد حمایتی خود ادامه می دهد.

بر اساس گزارش رویترز، متوسط نرخ تورم منطقه یورو در خاتمه دوازده ماه منتهی به می به تنها 0.1 درصد رسیده که پایین ترین رقم ثبت شده در طول چهار سال اخیر محسوب می گردد. پیش بینی می گردد این متوسط نرخ تورم تا خاتمه سال در محدوده 0.3 درصدی قرار گیرد. همچنین متوسط نرخ تورم در 12 ماه منتهی به می در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا 0.6 درصد اندازه گیری شده که 0.1 درصد کمتر از رقم ثبت شده ماه قبل بوده است. این تورم هم چنین یک درصد کمتر از تورم ثبت شده در دوره زمانی مشابه سال قبل است.

ویلیروی با اشاره به ریسک های تورمی ایجادشده ناشی از شیوع کرونا گفت: شاهدیم که میزان رشد تقاضا در مقایسه با رشد عرضه کمتر بوده است و همین مساله کار را برای مدیریت فرایند تورم سخت می نماید.

رئیس بانک مرکزی فرانسه در بخش دیگری از سخنان خود با استقبال از طرح مشترک فرانسه و آلمان برای افزایش میزان اعتبار برنامه حمایتی بانک مرکزی اروپا گفت: این برنامه باعث اطمینان خاطر بیشتر فعالان مالی می گردد و به آن ها این پیغام را می دهد که بانک مرکزی اروپا در برابر شوک های اخیر دست روی دست نگذاشته است.

تا به امروز به دلیل مخالفت بعضی از کشورهای عضو نظیر اتریش و هلند، طرح مشترک آلمان و فرانسه برای افزایش 600 میلیارد یورویی بسته حمایتی در سطح منطقه یورو به طور کامل اجرایی نشده است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند.

مجله آیرخ: مجله گردشگری و مسافرتی

کشتی کروز: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 11045

به "بسته حمایتی 600 میلیارد یورویی برای کاهش تورم منطقه یورو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته حمایتی 600 میلیارد یورویی برای کاهش تورم منطقه یورو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید