برگزاری سی ویکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان از انتخاب هفت نمایش برای حضور در سی ویکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان خبر داد.

برگزاری سی ویکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان

به گزارش خبرنگاران، فیروز فاضلی در نشست رونمایی از پوستر سی ویکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان، با بیان اینکه برنامه های فرهنگی و هنری باید به اهالی فرهنگ و هنر سپرده شود، اظهار کرد: جشنواره امسال با مسئولیت اجرایی انجمن هنرهای نمایشی استان برگزار خواهد شد.

وی یکی از اهداف برگزاری جشنواره استانی تئاتر را رشد و توسعه تئاتر گیلان با توجه به هویت ایرانی - اسلامی، قومی، منطقه ای و جغرافیایی دانست و افزود: سی ویکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان 9 لغایت 12 آبان ماه در رشت برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، مدیریت پایدار را در گرو همدلی و همراهی دست اندرکاران دانست و شرح داد: مدیریت تئاتر استان به اهالی هنر و نمایش واگذار شده و لذا هنرمندان باید تئاتر را متعلق به خودشان بدانند و فراز و نشیب ها را تحمل کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه از 25 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره استانی تئاتر هفت اثر به مرحله مسابقه راه یافته است، شرح داد: نمایش های برتر برای مرحله منطقه ای و سپس جشنواره فجر انتخاب می شوند.

وی جشنواره استانی تئاتر را یکی از جشنواره های مهم مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و گفت: رسانه های استان به عنوان زبان رسای برنامه های فرهنگی و هنری این رویداد را پوشش دهند.

فاضلی تئاتر را به مثابه عینیت بخشیدن به ذهنیت ها دانست و افزود: هر کدام از ما وظیفه داریم در راه توسعه و تعالی فرهنگ و هنر یک شمع روشن کنیم لذا باید تلاش کنیم برنامه های فرهنگی و هنری دارای کیفیت و اثرگذاری باشد.

وی دو اثر از هفت اثر راه یافته به مرحله مسابقه جشنواره استانی تئاتر را با موضوع فرهنگ بومی گیلان دانست و یادآور شد: جشنواره استانی تئاتر فرصت خوبی برای معرفی و گرامیداشت پیشکسوتان این عرصه است.

مجله آزات وب: مجله آموزشی توسعه اسکریپت های تحت وب

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6802

به "برگزاری سی ویکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری سی ویکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید