برپایی یک رویداد هنری بهاری برای نقاشی خط و آثار حجمی

به گزارش کنفرانس هکا، دومین رویداد مجموعه راگادید در امسال در قالب نمایشگاه گروهی شیدا نبشت با کیوریتوری بهداد نجفی اسدالهی 22 اسفند ماه افتتاح شد.

برپایی یک رویداد هنری بهاری برای نقاشی خط و آثار حجمی

به گزارش خبرنگاران، به گفته بهداد نجفی رویداد شیدا نبشت نمایشگاه نقاشی خط و آثار حجمی است که علاوه بر موضوع اصلی نمایشگاه، نگاهی بر کاربرد نوشتار در فرهنگ تصویری معاصر ایران و آثار هنری تجسمی مرتبط با این رویکرد دارد.

وی اضافه نمود: نمایشگاه های هنری در این مجموعه با نمایش آثار آبرنگ، نگارگری، خوشنویسی، حجم و عکاسی، در کنار نقاشی و نقاشی خط در سال آینده ادامه داشته و علاوه بر آن برنامه ریزی های خاصی نیز برای رسانه های نوین هنری صورت گرفته که به زودی به مرحله اجرا در می آید.

سعیده آرین ـ مدیر هنری این نمایشگاه ـ نیز گفت: نقاشی خط پدیده ای نوظهور در دنیای مدرن هنر ایرانی است. در این هنر، نقاشی به کمک خطاطی آمده تا هنر نقاشی خط که حاصل شور و شیدایی هنرمندان نقاش و خوشنویسی است با تلفیق نوشتار، فرم و رنگ، پا در عرصه جدیدی بنهد که اگرچه با فراز و نشیب هایی همراه بوده اما در حال توسعه و تکامل است و به عرصه های بین المللی راه یافته است.

در این نمایشگاه 44 تن از هنرمندان معاصر، بیش از 80 اثر خود را در معرض دید علاقمندان خواهند گذاشت.

این نمایشگاه به وسیله موسسه هنری خوانش معاصر و با همکاری موسسسه فرهنگی فرادید هنر فردا در مجموعه راگادید برگزار می گردد و از تاریخ 23 اسفند ماه 1400 تا 31 فروردین 1401 از ساعت 11 الی 20 پذیرای بازدید کنندگان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13420

به "برپایی یک رویداد هنری بهاری برای نقاشی خط و آثار حجمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برپایی یک رویداد هنری بهاری برای نقاشی خط و آثار حجمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید