برپایی خیمه های سلامت در هیات های عزاداری شمیرانات

به گزارش کنفرانس هکا، فرماندار شمیرانات با تاکید بر برپایی خیمه های سلامت در بقاع متبرکه و هیات های عزاداری سرور و سالار شهیدان، گفت: قطعا ارائه خدماتی همچون غربالگری سلامت، دندانپزشکی و پزشکی در این طرح می تواند گامی در جهت سلامت شهروندان سطح شهرستان باشد.

برپایی خیمه های سلامت در هیات های عزاداری شمیرانات

سیاوش شهریور در گفت وگو با خبرنگاران، در تشریح طرح خیمه های نذر سلامت و ویزیت رایگان عزاداران حسینی گفت: فرمانداری شمیرانات اعتقاد دارد که همه پروژه ها و اقداماتی که در سطح شهرستان انجام می شوند باید پیوست سلامت داشته باشند. در همین راستا مقرر شد که در این شب ها که عزاداران حسینی و شهروندان ما در بقاع متبرکه و هیات های عزاداری حضور پیدا می نمایند فرصت مناسبی است که وظیفه و نقش خود را در حوزه سلامت به شکلی بهتر ایفا کنیم.

وی اضافه کرد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و شبکه بهداشت شهرستان شمیرانات طرح خیمه های نذر سلامت و ویزیت رایگان عزاداران حسینی برپا شد تا همه شهروندان بتوانند از این خدمات در حوزه های دندانپزشکی، پزشکی، مشاوره ای و غربالگری استفاده نمایند.

شهریور ادامه داد: بسکمک از بیماری ها همچون دیابت و سرطان در آقایان و بانوان اگر زود تشخیص داده گردد و یا در مرحله پیشگیری باشد، قطعا علاوه بر کاهش هزینه ها به سیر درمان نیز کمک بسزایی می نماید. لذا با اجرای چنین طرحی می توان در جهت سلامت بیشتر شهروندان گام برداریم و نسبت به تشخیص به موقع بیماری هایی همچون دیابت و سرطان اقدام کنیم.

وی تاکید نمود: در این اقدام علاوه بر ارائه خدمت به مردم قطعا ثواب نیز به همه پزشکانی که در این طرح ما را کمک می نمایند می رسد و اجر معنوی این کار نزد خداوند متعال محفوظ خواهد بود. ما آمادگی داریم که از ظرفیت همه پزشکانی که تمایل دارند در این طرح شرکت نمایند بهره بگیریم. بی تردید این اقدام اجتماعی مناسب می تواند آغاز شایسته ای برای گام برداشتن در جهت سلامت جامعه باشد.

فرماندار شمیرانات در تشریح محل برگزاری طرح خیمه های نذر سلامت و ویزیت رایگان عزاداران حسینی گفت: این طرح با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در محل امامزاده صالح و امامزاده علی اکبر چیذر و همچنین هیات های بزرگ سطح شهرستان اجرایی گردیده است.

به گفته وی، با برپایی خیمه های نذر سلامت انواع خدمات پزشکی، دندانپزشکی و غربالگری سلامت به شهروندان در این محل ها ارائه می گردد.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

tafreh.ir: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 669

به "برپایی خیمه های سلامت در هیات های عزاداری شمیرانات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برپایی خیمه های سلامت در هیات های عزاداری شمیرانات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید