برنامه مشترک شرکت توسعه و سرمایه گذاری و معاونت مالی سازمان برای پیگیری کلان پروژه شهر هوشمند کیش

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش دیده بان گردشگری ایران و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش ، در نشستی با حضور معاون مالی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش، راهکارهای عملیاتی شدن کلان پروژه شهر هوشمند آنالیز شد.

برنامه مشترک شرکت توسعه و سرمایه گذاری و معاونت مالی سازمان برای پیگیری کلان پروژه شهر هوشمند کیش

وحید زارع فکری در این نشست با تشریح مولفه های هوشمند سازی گفت : شهروند هوشمند، حمل و نقل، گردشگری و مدیریت انرژی هوشمند همگی از مولفه های اصلی هوشمند سازی هستند که برای هر بخش باید با سیاستگذاری و تعریف بسته های حمایتی نقشه راه و سند جامع تعریف و به حوزه های اجرایی ابلاغ گردد.

معاون مالی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش اضافه نمود: ایجاد شهر هوشمند، مدیریت مسائل شهری را تسهیل نموده و ارتقاء می بخشد اما احتیاج است نسبت به آسیب شناسی اقدامات گذشته در حوزه هوشمندسازی شهری اقدام کنیم . بعلاوه ایجاد کسب و کارهای هوشمند از مواردی است که باید به عنوان موضوعی مجزا از مسأله شهری آنالیز و اجرا گردد.

زارع فکری در خاتمه به نقش مهم شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش در مدیریت تک پروژه ها به عنوان واسطه بین سازمان و سرمایه گذاران اشاره نمود.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش نیز دراین نشست با اشاره به آنالیز های صورت گرفته درخصوص اقدامات گذشته گفت: پروژه های خاص هوشمندسازی شهری می تواند با بهره گیری از تجربیات صاحبنظران و مشاوران در حوزه های حمل و نقل، ساختمان، مدیریت پسماند، فضای سبز، بنادر و دیگر بخش ها تعریف و راهبری گردد اما برای ورود عملیاتی به موضوع شهر هوشمند و دستیابی به این هدف باید در ابتدای امر تعدادی پروژه کوچک قابل اجرا تعریف گردد.

امین میرزایی با اشاره به مدلهای تأمین مالی و سرمایه گذاری در اجرای پروژه های شهر هوشمند و لزوم تخصیص اعتبار به وسیله سازمان منطقه آزاد کیش برای اجرای پروژه های حاکمیتی توضیح داد: شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش برای ورود به پروژه های شهر هوشمند، قابلیت درآمدزایی و توجیه مالی را به عنوان یک اولویت مد نظر قرار می دهد.

از طرفی با توجه به شرایط جزیره کیش که می تواند در زمینه هوشمندسازی به عنوان پیشرو در کشور حرکت کند کوشش می کنیم با نگاهی عملیاتی طی دو سال آینده، پروژه های متعددی در زمینه هوشمندسازی خدمات شهری شروع و اجرایی کنیم.

منبع: گردشبان
انتشار: 23 اسفند 1402 بروزرسانی: 23 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15989

به "برنامه مشترک شرکت توسعه و سرمایه گذاری و معاونت مالی سازمان برای پیگیری کلان پروژه شهر هوشمند کیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه مشترک شرکت توسعه و سرمایه گذاری و معاونت مالی سازمان برای پیگیری کلان پروژه شهر هوشمند کیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید