ببینید، کشف 50 جانور نو که برای علم، ناشناخته اند

به گزارش کنفرانس هکا، سفر 40 روزه پژوهشگران به صخره های زیر آب در سواحل شیلی منجر به کشف 160 گونه ناشناخته در این منطقه شده است که حداقل 50 گونه از آن ها حتی برای دنیای علم نو هستند.

ببینید، کشف 50 جانور نو که برای علم، ناشناخته اند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، خط الرأس سالاس و گومز، رشته کوهی زیر آب های سواحل شیلی است که ابعاد آن تقریباً معادل عرض آمریکای جنوبی است. بخش بسیاری از سالاس و گومز میزبان تنوع زیستی باورنکردنی و زیبایی است که بسیاری از گونه ها، ساکن بومی همین مکان هستند. گروهی بین المللی از دانشمندان اخیراً در سفر تحقیقاتی 40 روزه ای به سراسر خط الرأس سالاس و گومز، گونه های جانوری تازه ای را کشف نموده اند.

دانشمندان سوار بر کشتی تحقیقاتی پیشرفته موسسه اقیانوس اشمیت، 78000 کیلومترمربع را نقشه برداری کردند. این کشتی تحقیقاتی در گذشته با کاوش حدود 200 کوه دریایی، علاوه بر مشاهده منطقه های که انتظار می رفت، بیش از 100 گونه جانوری تازه را کشف کرد و صدالبته که سفر اکتشافی تازه هم چیزی از سفر قبلی کم نداشت. دانشمندان با آنالیز دقیق 10 کوه دریایی و دو جزیره، بعلاوه شش کوه دریایی که هنوز در آنالیز های هیدروگرافی ثبت نشده اند، جنبه های جالبی از حیات دریایی را مانند ماهی های مرکب، انواع ماهی ها، مرجان ها، نرم تنان، ستاره های دریایی، اسفنج های شیشه ای، خارپشت های دریایی و خرچنگ ها مشاهده کردند.

آن ها هم چنین با 160 گونه روبرو شدند که دقیقاً معین نبود چه تعدادی از آن ها بومی همان منطقه اند؛ بااین حال گمان می رود که حداقل 50 گونه از آن ها حتی برای علم زیست شناسی نیز تازه باشند. پژوهشگران بعلاوه با مشاهده حیوانی که بیشترین وابستگی را به فتوسنتز در دنیا دارد، رکوردی را به ثبت رساندند. این جانور، یک لپتوسریس (Leptoseris) است که به عنوان مرجان چروکیده نیز شناخته می گردد.

زیستگاه های شگفت انگیز و جوامع حیواناتی که در طول این دو سفر به یاری دانشمندانی از شیلی، ایالات متحده، ایتالیا، اسپانیا و هلند کشف شدند، نشان می دهند که بشر تقریباً چیزی از این دسته منطقه ها دورافتاده روی زمین نمی داند. این سفرها به کارشناسان در خصوص اهمیت اکولوژیکی منطقه ها یاری می نماید.

به گفته یکی از کارشناسان، اهمیت شرکت در یک سفر اکتشافی علمی اقیانوس شناسی، فرصت فراهم شده برای شناخت و درک بهتر محیط دریایی است. منابع طبیعی، گونه های دریایی ناشناخته و پدیده های آب وهوایی را که مستقیماً بر جامعه تأثیر می گذارند، می توان به وسیله تحقیق و اکتشاف شناخت.

نبع: newatlas

227323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 فروردین 1403 بروزرسانی: 27 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16741

به "ببینید، کشف 50 جانور نو که برای علم، ناشناخته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ببینید، کشف 50 جانور نو که برای علم، ناشناخته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید