با کاشت تراشه در مغز 5 ساله نابغه شوید

به گزارش کنفرانس هکا، محققان می گویند در آینده ای نه چندان دور می توان با کاشت تراشه هایی در مغز در عرض پنج سال هر فردی را به یک نابغه بسیار باهوش مبدل کرد.

با کاشت تراشه در مغز 5 ساله نابغه شوید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از یاهونیوز، محققان می گویند در آینده ای نه چندان دور می توان با کاشت تراشه هایی در مغز در عرض پنج سال هر فردی را به یک نابغه بسیار باهوش مبدل کرد. موران سرف از متخصصان برجسته حوزه علوم عصبی در مصاحبه ای با شبکه سی بی اس تصریح کرده که چنین تراشه هایی تا سال 2024 عرضه خواهند شد.

وی که مدیر شرکتی فعال در زمینه تحقیقات عرصه فناوری است، می گوید: چنین تراشه هایی می تواند با اتصال به اینترنت به سایت هایی مانند ویکی پیدا مراجعه کند و در مورد هر چیزی اطلاعات کسب کند. از این طریق می توان در مورد امور مختلف به سرعت اطلاعات کسب کرد.

سرف هشدار داد که ابداع چنین فناوری بی خطر هم نیست و ممکن است از همین طریق یک طبقه نخبه بسیار باهوش شکل بگیرند که درصدد سوءاستفاده از سایر مردم و استثمار آنها برآیند.

وی اضافه نمود: این افراد می توانند از طریق فکر کردن به روش های درست و مناسب سرمایه گذاری پول های کلانی به جیب بزنند و این در حالی است که سایر مردم قادر به چنین کاری نخواهند بود. چنین افرادی روز به روز ثروتمندتر می شوند و وضعیت سلامت و بهداشت آنها بهبود می یابد. این افراد در مقایسه با بقیه مردم بیشتر عمر خواهند کرد.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2182

به "با کاشت تراشه در مغز 5 ساله نابغه شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با کاشت تراشه در مغز 5 ساله نابغه شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید