با این گنج بزرگ آمریکا جای چین را می گیرد

به گزارش کنفرانس هکا، عناصر معدنی کمیاب، موادی هستند که برای گوشی های هوشمند، خودروهای هیبریدی و فناوری نظامی بسیار مهم هستند. کشف 2.34 میلیارد تن مواد معدنی کمیاب، می تواند آمریکا را به قطب مواد معدنی کمیاب تبدیل کند جایگاهی که اکنون در اختیار چین است.

با این گنج بزرگ آمریکا جای چین را می گیرد

تینا مزدکی: با کشف 2.34 میلیارد تن مواد معدنی کمیاب در ایالات متحده، آمریکا می تواند از چین پیشی بگیرد و رتبه اول دنیا در مواد معدنی کمیاب را به خود اختصاص دهد. پیش از این، چین در جایگاه اول قرار داشت اما اکنون اندازه مواد معدنی کمیاب کشف شده در ایالات متحده به قدری زیاد است که حتی در تصورات هم نمی گنجد. گفتنی است که این مواد در گوشی های هوشمند، موتور خودروهای هیبریدی و فناوری های نظامی و موارد بسیار دیگری استفاده می شوند.

یک مسابقه!

تا کنون حدود 95 درصد عناصر معدنی کمیاب دنیا را چین تامین می کرد و ایالات متحده نیز 74 درصد از احتیاج خود را وارد می کرد. با این حال، چین در سال 2023 گفت که دیگر استخراج مواد معدنی کمیاب ممنوع است و بنظر می رسد با این پیغام سعی در حفظ جایگاه خود دارد.

اولین حفاری های صورت گرفته در مارس 2023 حاکی از آن بود که ذخایری در شمال شرقی وایومینگ وجود داشت اما کوشش های بعدی 64 درصد بیشتر از آنچه که کشف شده را نشان داد. در کل همه نتایج نشان دهنده ظرفیت بزرگ این پروژه است.

مواد معدنی کمیاب کشف شده در این سایت شامل اکسیدهای نئودیمیم، پرازئودیمیم، ساماریم، دیسپروزیم و تربیوم بود. آهنرباهای ساخته شده از نئودیمیم در هارد دیسک و تلفن های همراه استفاده می گردد، در حالی که پرازئودیمیم در آلیاژهای با استحکام بالا و در موتور هواپیماها استفاده می گردد. بعلاوه دیسپروزیم برای ساخت میله های کنترل در راکتورهای هسته ای و تربیوم در لامپ های کم مصرف و لامپ های جیوه ای استفاده می گردد.

در فرآیند استخراج از یک گودال که روی آن باز است استفاده می گردد و رایج ترین روش مورد استفاده در سراسر دنیا برای استخراج مواد معدنی است. در حالی که استخراج معادن روباز یک خطر زیست محیطی است، همچنان سریع ترین راه برای استخراج مواد معدنی به شمار می رود و شرکت ها می توانند با این روش تا روزی 20000 تن استخراج نمایند. از طرفی در مقایسه با تونل هایی که کیلومترها زیر سطح زمین می روند، حفره هایی که روی سطح زمین قرار دارند برای کارگران نیز ایمن تر است.

منبع: dailymail

58323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 بهمن 1402 بروزرسانی: 22 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14971

به "با این گنج بزرگ آمریکا جای چین را می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این گنج بزرگ آمریکا جای چین را می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید