بایا کنترل فروشگاه اینترنتی خرید سنسور و رله صنعتی

به گزارش کنفرانس هکا، رله به نوعی کلیدها یا دستگاه های سوئیچی اطلاق می گردد که به طور کاملاً الکتریکی کار می نمایند. مدارهای این رله، همیشه به وسیله دریافت سیگنال الکتریکی از منبع خارجی، باز (On) یا بسته (Off) می شوند. سنسور نیز نوعی المان حس نماینده است که کلیه پیغام ها را به کمیت الکتریکی پیوسته و غیر پیوسته تبدیل می نماید و با ارسال سیگنال، بازخورد مناسب دریافت می نماید. با پیشرفت علم و تکنولوژی و پیچیده شدن پروژه های صنعتی، احتیاج به حضور سنسور و رله صنعتی بیش ازپیش احتیاج است؛ چراکه این دستگاه، اطلاعات را از اجزای متحرک به واحد کنترل سیستم ارسال می نماید تا کارها به آسانی پیش روند. بایا کنترل از فروشگاه های اینترنتی پیشتاز این دستگاه ها است که تا به امروز توانسته رضایت کاربران بسیاری را جلب کند. این دستگاه های هوشمند انواع مختلفی دارند که کار همه آن ها، سنجیدن شرایط موجود است و از استاندارهای خاصی پیروی می نمایند. امروزه به عنوان بخش اصلی هر پروژه ساختمانی یا صنعتی، از سنسور و رله استفاده می گردد. در ادامه مقاله به آنالیز نحوه عملکرد هریک و بعلاوه معرفی برترین فروشگاه پخش، مانند بایا کنترل خواهیم پرداخت.

بایا کنترل فروشگاه اینترنتی خرید سنسور و رله صنعتی

سنسور و رله صنعتی چیست؟

این دستگاه های هوشمند، درواقع حس گرهایی هستند که توانایی تشخیص شرایط پیرامون خود را دارند. هدف فروشگاه اینترنتی بایا کنترل، به عنوان مرجع خرید رله و سنسور صنعتی، پخش انواع این ابزار جهت رفاه حال افراد است. در ادامه مقاله به معرفی انواع سنسورها بر اساس عملکردشان خواهیم پرداخت:

سنسورهای تماسی

سنسورهای تماسی، ابتدایی ترین نوع سنسورها هستند و کاربری ساده ای دارند که همچون کلید قطع و وصل یا تبدیل نماینده های فشاری عمل می نمایند و در بیشتر مکان ها به چشم می خورند.

سنسورهای مجاورتی و بدون تماس

این رله صنعتی که از طریق فروشگاه بایا کنترل عرضه شده است، درست مثل سنسور حرارتی به عنوان چشم کنترل نماینده مورداستفاده قرار می گیرد و وظیفه اعلام خرابی یا اطلاع رسانی از نقص سیستم را بر عهده دارند.

سنسور فوتوالکتریک

این سنسورها موقعیت ها را از طریق پرتوی نور تشخیص می دهند که به همین علت موردتوجه صنایع واقع شده اند. سنسورهای فوتوالکتریک موجود در فروشگاه اینترنتی، به صورت دقیق از یک منبع انتشار معین، مدارات کنترلی را راه اندازی می نمایند.

سنسور نوری

این سنسور یا رله صنعتی نیز در برابر هر جسم یا عملی حساس بوده و به سرعت بازخورد نشان می دهد. از کاربردهای مهم آن ها می توان به شمارش خطوط فراوری، کنترل حرکات پارچه، سنجش رفت وآمد افراد، شناسایی لیبل ها، و کنترل لبه ها اشاره نمود. مزایای مهم این سنسور عبارت اند از:

 • فرمان مستقیم به رله
 • فرمان به کلیه شیرهای برقی
 • کنترل مدارات
 • اندازه گیری ضخامت قطعات فلزی
 • آشکارسازی تغییر در دندانه چرخ دنده های فلزی
 • آشکار ساختن حرکت های مکانیکی

سنسورهای جریان

هدف بایا کنترل از عرضه این سنسور، سنجش اندازه جریان سیالاتی مانند مایعات مختلف و گازها است؛ به طوری که با استفاده از آن می تواند کلیه حوادث ناشی از جریانات شامل نشتی، انسداد، تغییرات غلظت، ترکیدن لوله و آلودگی ها را تشخیص دهند. بعد از تشخیص جریان از طریق سنسور، پیغام آن را به ولتاژی مناسب تبدیل و از بروز حادثه جلوگیری می نماید.

سنسور دما

هدف این فروشگاه از پخش این سنسور، سنجش اندازه گرما یا سرما در مکان مدنظر است. درواقع عملکرد آن به گونه ای است که ابتدا اندازه دما را معین و سپس آن را به یک واحد قابل خواندن مبدل می نماید. از این وسیله برای پی بردن به اندازه دمای چاه ها، خاک، سدها و ساختمان ها استفاده می گردد.

سنسور دیجیتال

سنسور دیجیتال نیز مانند کلید قطع و وصل جریان، عمل نموده و در صورت لمس شدن از طریق عوامل فیزیکی، از خود عکس العمل نشان می دهد. در این سنسورها، عوامل فیزیکی تأثیر زیادی بر روی سیگنال های آنالوگ ولتاژ دارند.

انواع رله صنعتی

رله های صنعتی، انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها با در نظر داشتن خواصشان، به دسته های مختلفی تقسیم می گردند. اصلی ترین نوع رله های صنعتی و طبقه بندی آن ها که از طریق فروشگاه بایا کنترل اجرا شده است، به توضیح زیر است:

 • مکانیکی
 • حالت جامد
 • هیبریدی
 • الکتروترمال
 • حفاظتی
 • تیغه ای
 • پلاریزه و غیرپلاریزه

کاربرد رله صنعتی

اصلی ترین هدف فراوری و به کارگیری رله صنعتی، محافظت از سیستم های الکتریکی در مقابل ولتاژ یا جریان بیش ازحد است. ماژول رله، ایمنی کامل هر تجهیزاتی که به آن متصل است را فراهم می نماید؛ به همین علت می توان از رله های صنعتی با خیال راحت در مصارف تجاری یا صنعتی استفاده کرد. وسیله های موجود در فروشگاه های اینترنتی بایا کنترل دارای کاربرد متفاوتی هستند که مهم ترین آن ها عبارت اند از:

 • تشخیص مدار ولتاژ پایین از مدار ولتاژ بالا
 • کنترل کردن چندین مدار
 • کنترل بار الکتریکی سنگین
 • محافظت از موتور در مقابل اضافه بار

سنسور و رله ، ابزاری پرکاربرد در صنعت

همان طور که ذکر شد، سنسورها حس گرهایی هستند که، سیستم ها از طریق آن ها، کمیت های فیزیکی را می سنجند و بعد از اندازه گیری، نتیجه را ثبت و به نمایش می گذارند. امروزه این دستگاه ها به علت آسان ساختن کاربری و پرطرفدار بودن، تنوع بسیار زیادی دارند و در مکان های متعددی به چشم می خورند. هنگام خرید این سنسورها باید عوامل بسیاری را مدنظر داشت؛ زیرا هریک از آن ها با توجه به شرایط کاربری، متفاوت هستند. جهت تجربه یک خرید مطمئن و آسان، می توانید از کارشناسان و مشاوران فروشگاه اینترنتی بایا کنترل یاری بگیرید و خرید خود را با آگاهی تمام، ثبت کنید. در این مقاله سعی بر آن بود که به معرفی سنسور و رله صنعتی بپردازیم و بعلاوه فروشگاه اینترنتی بایا کنترل را جهت خرید برترین تجهیزات معرفی کنیم تا در مواقع احتیاج از این مطالب بهره بگیرید.

چقدر می پسندید؟

منبع: اتاق
انتشار: 23 بهمن 1402 بروزرسانی: 23 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15008

به "بایا کنترل فروشگاه اینترنتی خرید سنسور و رله صنعتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایا کنترل فروشگاه اینترنتی خرید سنسور و رله صنعتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید