بازسازی سردهنه های تخریب شده در سیل تالش

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران/گیلان مدیر منابع آب شهرستان تالش گفت: سردهنه هایی که در اثر سیل در این شهرستان تخریب شده بودند در حال بازسازی هستند.

بازسازی سردهنه های تخریب شده در سیل تالش

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

محمد عباس نیا در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه شهرستان تالش به شبکه انتقال آب سد سفیدرود متصل نیستند، مهمترین منبع تأمین آب 16 هزار هکتار از اراضی شالیزاری های این شهرستان به وسیله 11 رشته رودخانه دائمی است، که برای انتقال آب به اراضی یاد شده بر روی این رودخانه ها حدود 120 سردهنه عظیم و کوچک کشاورزی (که اکثراً ناپایدار و با مصالح رودخانه ای و خاکی بوده و با هربار سیلاب از بین می رود) احداث شده است.

وی اضافه نمود: در سال زراعی جاری از اوایل اسفند 98 بازسازی انهار و سردهنه سازی انجام شد اما به دلیل جاری شدن سیل در 24 تیرماه امسال رودخانه کرگانرود باعث تخریب 15 سردهنه تامین کننده آب حدود 4000 هکتار اراضی شالیزاری این منطقه شد.

مدیر منابع آب شهرستان تالش ادامه داد: بلافاصله پس از فروکش کردن سیلاب و جریان گل، 12 سردهنه بازسازی، لایروبی و آبگذاری شد و 3 سردهنه در حال اجرا است، که طی یک روز آینده به اتمام می رسد.

وی توضیح داد: در فصل آبیاری جاری و در جهت ارائه خدمات به کشاورزان منطقه، امور منابع آب شهرستان تالش با همکاری امور توزیع برق این شهرستان اقدام به صدور بیش از 700 فقره معرفی نامه جهت اخذ کنتور برق موقت برای چاه های نیمه عمیق کشاورزی و همچنین با همکاری شرکت پخش فرآورده های نفتی نسبت به تایید و ثبت در سامانه ساماب حواله سوخت بیش از 1100 فقره اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 10622

به "بازسازی سردهنه های تخریب شده در سیل تالش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی سردهنه های تخریب شده در سیل تالش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید