این یک انیمیشن نیست، بچه فیل صورتی در طبیعت واقعی است!

به گزارش کنفرانس هکا، بچه فیل صورتی که بنظر شبیه به کاراکتر انیمیشن ها می آید، در حال بازی کردن در کنار چاله آب دیده شده است.

این یک انیمیشن نیست، بچه فیل صورتی در طبیعت واقعی است!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، بچه فیل صورتی در حالی در پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی دیده شد که مشغول لذت بردن از آب بازی بود. فیل ها معمولاً خاکستری هستند، اما این فیل کوچک که متعلق به جنس Loxodonta است، پوست صورتی و موهای روشن دارد که در نتیجه بیماری ارثی آلبینیسم به این شکل درآمده است. آلبینیسم نوعی اختلال ژنتیکی است که فراوری مولکولی به نام ملانین را متوقف می نماید و در نتیجه جانور رنگدانه چشم، مو و پوست را از دست می دهد.

این اختلال نادر در هر 10000 تولد فقط یک بار در پستانداران حیات وحش رخ می دهد. تخمین زده می گردد که فیل حدوداً یک ساله باشد. این که بتوانیم شاهد این حیوانات بسیار کمیاب و خاص باشیم همواره یک افتخار است.

آلبینیسم یک بیماری نادر است زیرا مغلوب است و تنها زمانی خود را نشان می دهد که هر دو والدین حامل ژن جهش یافته باشند و آن را به بچه ها خود منتقل نمایند. این شرایط باعث ضعف بینایی می گردد. فقدان رنگدانه رشد چشم ها را مختل می نماید، که می تواند بر توانایی حیوان در جستجوی علوفه برای غذا یا ردیابی و شکار پیروز طعمه تأثیر بگذارد. در عین حال، فقدان خز، فلس یا پوست رنگی به این معنی است که آنها اغلب توانایی خود را برای استتار در برابر محیط خود از دست می دهند و پنهان شدن از شکارچیان یا طعمه ها را سخت تر می نماید.

علاوه بر این، تحقیقات قبلی در گربه ماهی نشان داد که حیوانات مبتلا به آلبینیسم گاهی به وسیله اعضای یک گونه طرد می شوند، که می تواند آن ها را به سمت زندگی انفرادی سوق دهد. با این حال، در همان پارک، قبلاً هم آلبینیسم در یک بچه فیل دیده شده بود و چه بچه فیل قبلی و چه این بچه فیل، هردو در گله کاملاً پذیرفته شده بودند. حتی در خصوص هر دو، به نظر می رسید که بقیه گله با حضور این افراد جوان بسیار شکیبا بودند و سعی در حفاظت از آن ها داشتند.

227323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 اسفند 1402 بروزرسانی: 6 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15400

به "این یک انیمیشن نیست، بچه فیل صورتی در طبیعت واقعی است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این یک انیمیشن نیست، بچه فیل صورتی در طبیعت واقعی است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید