این کودک خردسال مبتلا به سندرم مو های غیر قابل شانه زدن مانند یک ستاره کوچک راک به نظر می رسد!

به گزارش کنفرانس هکا، لاکلند سمپلز کودک نوپایی با سندرم مو های غیرقابل شانه است. تار های موی بلوند او مستقیماً به سمت بالا جهت پیدا می نمایند، انگار که عمدا به سمت بالا فرم داده شده باشند.

این کودک خردسال مبتلا به سندرم مو های غیر قابل شانه زدن مانند یک ستاره کوچک راک به نظر می رسد!

در واقع او دارای یک بیماری ژنتیکی نادر است که اسمش همین سندرم مو های غیر قابل شانه (UHS) نامیده می گردد.

اگر تا به حال نام UHS را نشنیده اید، تنها نیستید. پزشک اطفال لاکلان هم در خصوص آن چیزی نشنیده بود! مادرش این کودک، کاتلین سمپلز، بعد از اینکه یک غریبه در اینستاگرام عکس پسر را دید و به او پیغام داد که آیا او به UHS مبتلا شده است یا خیر، نزد پزشک برد. سپس خانواده به یک متخصص در آتلانتا مراجعه کردند که تأیید کرد که لاکلند این سندرم را دارد و یکی از 100 مورد شناخته شده این سندرم است.

UHS یک ناهنجاری ژنتیکی است که در بچه ها 3 ماهه تا 12 ساله مشاهده می گردد. مو های آن ها شبیه به مو های لاکلان است. رنگ آن بسیار روشن و خشک و وز وزی است و همانطور که از نامش پیداست، نمی توان آن موهایشان را با شانه صاف کرد.

برای لاکلند یک حساب کاربری اینستاگرام به نام @uncombable-locks ایجاد نموده اند، تا بگردد آگاهی بیشتری در خصوص این شرایط ایجاد کرد. هرچه تعداد افراد بیشتری تشخیص داده گردد، دانشمندان بهتر UHS را درک خواهند کرد.

کاتلین البته نگرش بدی به موهای پسرش ندارد: ما مو های لاکلان را دوست داریم و واقعاً معتقدیم که این یک موهبت است. به یاد داشته باشید که به آنچه شما را متمایز می نماید افتخار کنید .

در بعضی موارد این سندرم همراه با بیماری های دیگر، مانند دیسپلازی اکتودرم، سندرم بورک و دیسپلازی Angel-shaped phalangoepiphyseal است. معین شده است که این سندرم به علت جهش در ژن های PADI3، TGM3 و TCHH ایجاد می گردد. این سه ژن پروتئین هایی را کد می نمایند که در تشکیل ساقه مو نقش دارند. به نظر می رسد این سندرم به صورت اتوزومال مغلوب به ارث می رسد. با این حال، مواردی که به روش اتوزومال غالب به ارث می رسند نیز ممکن است وجود داشته باشد، زیرا ژن های دیگری هم در تشکیل مو دخیل هستند.

منبع

منبع: یک پزشک
انتشار: 1 خرداد 1401 بروزرسانی: 1 خرداد 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13763

به "این کودک خردسال مبتلا به سندرم مو های غیر قابل شانه زدن مانند یک ستاره کوچک راک به نظر می رسد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این کودک خردسال مبتلا به سندرم مو های غیر قابل شانه زدن مانند یک ستاره کوچک راک به نظر می رسد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید