این قارچ محلی منبع نانوذرات طلا است

به گزارش کنفرانس هکا، محققان هندی با استفاده از یک گونه منحصر به فرد از قارچ های محلی، یک روش پیشگامانه برای تولید نانوذرات طلا ارائه کردند که نقش حیاتی برای تحویل داروهای ضدسرطان دارد.

این قارچ محلی منبع نانوذرات طلا است

به گزارش خبرنگاران ، محققان دانشگاه گوا (Goa) در هند نشان دادند که چگونه می توان با استفاده از نوعی قارچ محلی، نانوذرات طلا تولید کرد، نانوذراتی که خواص ضدسرطان دارد. این نانوذرات را می توان جایگزین نانوذرات طلایی کرد که از روش های شیمیایی به دست می آیند.

بر اساس گزارش ایرنا، این محققان با استفاده از یک گونه منحصر به فرد از قارچ های محلی ، یک روش پیشگامانه برای تولید نانوذرات طلا، حیاتی برای تحویل داروهای ضدسرطان، ارائه کردند. این روش تازه از طریق سوجاتا دابولکار و نانداکومار کامات اجرا شده است. نتایج یافته آنها می تواند کاربرد وسیعی در بخش پزشکی داشته باشد.

در هسته اصلی این نوآوری، استفاده از قارچ Roen Almi است که در شهر بندری گوا رشد می کند. این تیم روشی را برای پرورش این قارچ به شکل خالص ایجاد کرد و سپس آن را برای سنتز نانوذرات طلا مورد استفاده قرار داد. این روش، جایگزین پایدار و غیر سمی برای فرآیندهای شیمیایی است.

این پروژه فراتر از نوآوری علمی است و یک الگوی منحصر به فرد برای استفاده از مزایای محلی و جهانی ارائه می دهد. محققان مدل کسب و کاری را تشریح کردند که شامل راه اندازی شرکتی برای تولید نانوذرات تحت الگوی درآمد و تقسیم سود با دولت گوا و جوامع محلی است. این رویکرد نه تنها به ظرفیت استفاده از تنوع زیستی گوا توجه دارد بلکه هدف آن اطمینان از استفاده پایدار از منابع محلی است.

تقاضای جهانی برای نانوذرات طلا، به ویژه در زمینه پزشکی سیستم های تحویل دارو، در حال افزایش است. تحقیقات این تیم، که در نشریه علمی ژئومیکروبیولوژی منتشر شده است، ظرفیت هند را برای پیشگامی در این صنعت از طریق روش های بومی نشان می دهد. مراحل بعدی شامل تعامل با استارتاپ ها و ذینفعان برای شروع تولید، با هدف ایجاد یک اکوسیستم تازه در تولید نانوذرات طلا است که هم از نظر مالی قابل دوام و هم از نظر محیط زیستی پایدار است.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 اسفند 1402 بروزرسانی: 14 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15655

به "این قارچ محلی منبع نانوذرات طلا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این قارچ محلی منبع نانوذرات طلا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید