این خودروی شاسی بلند جالب رویای پرواز را محقق کرد

به گزارش کنفرانس هکا، شرکت Aska اخیرا از توسعه یک خودروی الکتریکی پرنده موسوم به Aska A 5 که هم میزان یک خودروی شاسی بلند است، خبر داده است که این وسیله می تواند به صورت عمودی بلند شود.

این خودروی شاسی بلند جالب رویای پرواز را محقق کرد

بر اساس بیانیه مطبوعاتی این شرکت که در روز چهارشنبه منتشر کرد، ASKA A5 اولین نمونه اولیه کاملاً کاربردی از خودروی الکتریکی با قابلیت برخاستن و فرود عمودی الکتریکی (eVTOL) است.

با این خودرو می توانید مسافت 250 مایل را با یک بار شارژ طی کنید. ASKA A5 به اندازه یک خودروی شاسی بلند و اولین خودروی الکتریکی چهار نفره جهان است که با یک بار شارژ می تواند مسافتی در حدود 250 مایل هوایی را طی کند.

گای کاپلینسکی، مدیرعامل ASKA گفت: رونمایی ما در CES نشان دهنده چیزی است که هرگز در جهان انجام نشده است، اما انسان ها دهه ها رؤیای آن را داشته اند.

ASKA بسیار عملی است و برای عملکرد فقط به حداقل به روز رسانی در زیرساخت فعلی نیاز دارد. برای انجام یک برخاست یا فرود عمودی، این وسیله نقلیه تنها به یک فضای جمع و جور، مانند سکوی هلیکوپتر یا بالگرد نیاز دارد. این وسیله نقلیه همچنین در پارکینگ های موجود جای می گیرد و می توان آن را در خانه و ایستگاه های شارژ الکتریکی شارژ کرد.

ASKA A5 به وسیله یک سیستم قدرت اختصاصی که دارای بسته های باتری لیتیوم یونی و یک موتور بنزینی است که به عنوان یک افزایش دهنده برد درونی عمل می کند، نیرو می گیرد.

در حالت رانندگی، ASKA دارای فناوری موتور چرخ است که به هر چهار چرخ اجازه می دهد خارج از بدنه قرار گیرند. این ویژگی آیرودینامیک بهتر و فضای داخلی حداکثری را ارائه می دهد که می تواند به راحتی چهار مسافر را در خود جای دهد.

در حالت پرواز، بال های خودرو با 6 روتور باز می شوند و به وسیله نقلیه اجازه می دهند که به صورت عمودی بلند شود یا برخاست های معمولی را انجام دهد. بال بزرگ برای سر خوردن، فرود صاف و مصرف انرژی کارآمد بهینه شده است، در حالی که هر روتور شیب برای کنترل خودرو استفاده می شود.

دو مدل برای برخاستن

این به این معنی است که ASKA می تواند به دو روش بلند شود: برخاست و فرود عمود (VTOL) از یک فضای فشرده مانند سکوی هلیکوپتر، دیگری یک برخاست و فرود معمولی است که می تواند کارایی مصرف انرژی خودرو را بهبود بخشد.

منبع: ایسنا

منبع: فرادید
انتشار: 21 دی 1401 بروزرسانی: 21 دی 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14020

به "این خودروی شاسی بلند جالب رویای پرواز را محقق کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این خودروی شاسی بلند جالب رویای پرواز را محقق کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید