اگر موبایل به آب افتاد آن را داخل برنج بگذاریم یا نه؟ اپل بالاخره پاسخ داد

به گزارش کنفرانس هکا، شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی تلفن همراهتان خیس شده یا داخل آب افتاده است اطرافیان توصیه نموده اند که آن را داخل کیسه برنج بگذارید تا آب اضافی از دستگاه خارج گردد.

اگر موبایل به آب افتاد آن را داخل برنج بگذاریم یا نه؟ اپل بالاخره پاسخ داد

حتی اگر کسی آن لحظه کنارتان نباشد با جست وجویی در اینترنت متوجه خواهید شد که بعضی از سایت ها نیز این روش را برای نجات گوشی به شما پیشنهاد می نمایند.

به گفته سایت هک، قرار دادن تلفن یا دستگاه خیس در برنج خشک و نپخته رطوبت را جذب و آن از بین می برد و به شما امکان می دهد دستگاه را با خیال راحت دوباره روشن کنید. البته این سایت در ادامه نوشته است که این روش به صورت علمی مورد آزمایش قرار نگرفته است.

از سوی دیگر بعضی از سایت ها هشدارد داده اند با این کار ممکن است گرد و غبار برنج وارد گوشی شما گردد و به آن آسیب برساند.

این روش مدت هاست که بین استفاده نمایندگان از تلفن همراه به محل بحث و اختلاف نظر بدل شده است. در نهایت اما اپل با ورود به این موضوع پاسخ این سوال را داد.

این شرکت در دستورالعمل های به روزرسانی شده در خصوص اینکه وقتی هشداری مبنی بر خیس بودن گوشی تان دریافت می کنید، به این موضوع پرداخته است.

اولین توصیه آنها این است که تلفن همراه خود را از برق بکشید (اگر به برق و شارژر متصل است) و لوازم جانبی را از آن جدا کنید، به آرامی آن را بتکانید تا اندازهی از آب داخل گوشی خارج گردد و بعد از نیم ساعت دوباره از آن بهره ببرید.

اپل بعلاوه گفته است که اگر دوباره هشدار گوشی را مشاهده کردید، یعنی هنوز دستگاه شما رطوبت دارد. از این رو اپل توصیه نموده است که آن را تا یک روز در یک جای خشک که در آن اندکی جریان هوا هم باشد، قرار دهید.

این شرکت به چند کار اشتباه نیز اشاره می نماید که هرگز نباید در مواقع خیس شدن گوشی یا لوازم جانبی خود انجام دهید، از جمله خشک کردن گوشی با منبع حرارت خارجی یا هوای فشرده مانند سشوار، خشک کردن کانکتور با فرو کردن دستمال کاغذی یا سواب پنبه ای و قرار دادن آن در کیسه برنج.

اپل اضافه نمود: آیفون خود را در کیسه برنج قرار ندهید. انجام این کار باعث می گردد ذرات کوچک برنج به آیفون شما آسیب بزنند.

سایت هک می گوید ایده خشک کردن وسایل الکترونیکی در کیسه برنج در دهه 1940 میلادی و برای خشک کردن فیلم مطرح شده است و حتی در آن موقع نیز اشاره شده است که سیلیس موثرتر از برنج است.

گرداننده یک وبلاگ در یک آزمایش نیمه علمی در سال 2014 سعی کرد این موضوع را آنالیز نمایند و با اسفنج های خیس اندازه جذب آب به وسیله برنج، کوسکوس، بلغور جو دوسر، سیلیکاژل و خاک گربه با هم مقایسه کند.

به گفته این وبلاگ، آنها به این نتیجه رسیدند که برنج نپخته بدترین گزینه در میان باقی گزینه های آزمایش شده است و کمترین اندازه آب را در 24 ساعت جذب می نماید.

این وبلاگ بعلاوه نوشت، اسفنجی که در هوای آزاد رها شده بود از همه عوامل خشک نماینده عملکرد بهتری داشت و آزمایش نمایندگان را به این نتیجه رساند که احتمالاً بهتر است فقط تلفن خود را در معرض هوای آزاد قرار دهید.

منبع: یورونیوز

منبع: انتخاب
انتشار: 3 اسفند 1402 بروزرسانی: 3 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15313

به "اگر موبایل به آب افتاد آن را داخل برنج بگذاریم یا نه؟ اپل بالاخره پاسخ داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر موبایل به آب افتاد آن را داخل برنج بگذاریم یا نه؟ اپل بالاخره پاسخ داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید