اکسیر جوانی در بدن انسان کشف شد

به گزارش کنفرانس هکا، ایسنا: یک مطالعه نو تایید می نماید که سلول های T اصلاح شده ژنتیکی می توانند به عوامل ضد پیری تبدیل شوند.

اکسیر جوانی در بدن انسان کشف شد

دانشمندان سلول های تی (T) را فریب می دهند تا در برابر پیری مقاومت نمایند و راز جوانی را در درون آن ها بیابند.

به گزارش از نیو اطلس، قرن هاست که بشر در پی راهی برای جوان ماندن است؛ در پی راهی که او را به اکسیر جوانی برساند.

پژوهشگران آزمایشگاه کلد اسپرینگ هاربر (Cold Spring Harbor) می گویند که راز ضد پیری در درون بدن ما نهفته است.

این تیم دریافته است که سلول های T که نوعی از گلبول های سفید خون هستند، هنگامی که به صورت ژنتیکی اصلاح شوند، به عوامل ضد پیری تبدیل می شوند.

سلول های T با اصلاح ژن می توانند سلول های پیر را هدف قرار دهند و از بین ببرند. سلول هایی که تکثیر را متوقف می نمایند و با بیماری های مرتبط با افزایش سن ارتباط دارند.

رویکرد امیدوارنماینده برای ترویج پیری سالم

تحقیقات آن ها هنوز به مرحله ای نرسیده است که بتوانند آن را روی انسان آزمایش نمایند. آن ها آزمایش های خود را روی موش ها انجام داده اند.

برخلاف بعضی از دارو ها که احتیاج به دوز های مکرر دارند، پژوهشگران این مطالعه از یک داروی زنده به نام سلول های CAR T (گیرنده آنتی ژن کایمریک) استفاده کردند.

آمور وگاس، پژوهشگر و نویسنده اول این مطالعه، شرح می دهد: سلول های T این توانایی را دارند که حافظه را توسعه دهند و برای مدت های طولانی در بدن شما باقی بمانند که بسیار متفاوت از یک داروی شیمیایی است. با سلول های CAR T، شما پتانسیل دریافت این درمان را دارید.

سلول های CAR T نوعی از سلول های ایمنی هستند که در آزمایشگاه مهندسی شده اند تا در درجه اول توانایی آن ها برای شناسایی و حمله به سلول های سرطانی افزایش یابد.

این فرآیند شامل استخراج سلول های T از خون بیمار و سپس اصلاح ژنتیکی آن ها برای بیان یک گیرنده آنتی ژن کایمریک (CAR) در سطح آنهاست.

پژوهشگران با استفاده از همین فرآیند با موفقیت توانستند سلول های پیری را که با افزایش سن انباشته می شوند، در موش ها حذف نمایند و موش ها بدون هیچ آسیبی به بافت ها یا سمی بودن، سلامتی شان بهبود یافت.

وگاس می گوید: اگر این درمان را روی موش های مسن انجام دهیم، آن ها جوان می شوند و اگر آن را به موش های جوان بدهیم، دیرتر پیر می شوند. هیچ درمان دیگری در حال حاضر نمی تواند چنین کاری را انجام دهد.

فقط یک دوز می تواند محافظت ایجاد کند

پژوهشگران شرح دادند که نکته شگفت انگیز در خصوص سلول های CAR T این است که تنها با یک درمان در اوایل زندگی می توانند تأثیر طولانی مدتی داشته باشند. این دوز واحد می تواند در برابر مسائل سلامتی مانند چاقی و دیابت که معمولاً در اواخر زندگی آثار خود را نشان می دهند، محافظت ایجاد کند.

وگاس اضافه نمود: برای بیماری های مزمن، این یک مزیت بزرگ است. به بیمارانی فکر کنید که چندین بار در روز احتیاج به درمان دارند. در مقابل، شما با این روش یک تزریق دریافت می کنید و پس از آن می توانید چندین سال آسوده باشید.

در حالی که سلول های CAR T برای درمان سرطان های خون از سال 2017 به وسیله سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تأیید شده اند، پژوهشگران این مطالعه در حال آنالیز پتانسیل آن ها فراتر از سرطان هستند.

وگاس و همکارانش در حال مطالعه این هستند که آیا سلول های CAR T می توانند کاری نمایند که موش ها علاوه بر سالم تر و تندرست شدن، طول عمرشان نیز افزایش یابد؟ در صورت موفقیت آمیز بودن، این امر می تواند ما را به دستیابی به اکسیر جوانی نزدیکتر کند.

منبع: انتخاب
انتشار: 6 بهمن 1402 بروزرسانی: 6 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14574

به "اکسیر جوانی در بدن انسان کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکسیر جوانی در بدن انسان کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید