اولین اقامتگاه بوم گردی شهر نوخندان درگز راه اندازی می گردد

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درگز گفت: اولین اقامتگاه بوم گردی شهر نوخندان درگز راه اندازی می گردد.

اولین اقامتگاه بوم گردی شهر نوخندان درگز راه اندازی می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمد مددی رئیس اداره میراث فرهنگی درگز امروز 11 آذر با بیان این مطلب اضافه کرد : این اقامتگاه بوم گردی در شهر نوخندان با ایجاد فضاهای مختلف جهت ارائه خدمات به مسافران و گردشگران به بهره برداری خواهد رسید.

او ادامه داد: این اقامتگاه یک بنای قدیمی است که در بافت تاریخی شهر نوخندان واقع شده است و در ساختمانی به مساحت حدود 400 مترمربع جزو اقامتگاه های تبدیلی بوده و دارای فضاهای مختلف همچون پذیرایی، 6 اتاق، آشپزخانه، دو سرویس بهداشتی و حمام است.

مددی اظهار کرد: این بنا دارای معماری بومی منطقه نوخندان است که پس از تکمیل و راه اندازی با غذاهای بومی و دمنوش های محلی از میهمانان و مسافران پذیرایی خواهد نمود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درگز یاداورشد: این گونه اقامتگاه ها که زیرشاخه طبیعت گردی به شمار می آید، کمترین آسیب زیست محیطی را به منطقه وارد نموده و متناسب با بافت فیزیکی و فرهنگی منطقه ساخته می گردد و از همه مهمتر زمینه ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی مردم بومی منطقه را فراهم می نماید.

مددی اضافه کرد: برای صدور مجوز این اقامتگاه ،پس از تشکیل پرونده، بنا مورد بازدید و آنالیز های کارشناسی نهاده شد و در نهایت با ارسال پرونده به کارگروه تخصصی اقامتگاه های بوم گردی استان، مورد تایید نهاده شد. و از سوی ابوالفضل مکرمی فر مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی موافقت اصولی تبدیل این بنا به اقامتگاه بوم گردی صادر شد.

او توضیح داد: این سومین موافقت اصولی ایجاد اقامتگاه بوم گردی است که از ابتدای امسال در شهرستان درگز صادر شده و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درگز هم چنین از همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر نوخندان در پیشبرد برنامه های تخصصی این اداره در حوزه های مختلف میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری تقدیر و تشکر کرد.

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 1411

به "اولین اقامتگاه بوم گردی شهر نوخندان درگز راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین اقامتگاه بوم گردی شهر نوخندان درگز راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید