انگشت اتهام به سمت اپل، گوگل و تسلا

به گزارش کنفرانس هکا، اپل، گوگل، تسلا و دیگر شرکت های بزرگ فناوری توسط حامیان حقوق بشر متهم شدند. روز یکشنبه، حامیان حقوق بشر دادخواستی را مبتنی بر بهره وری شرکت های بزرگ از بچه ها کار تنظیم کردند. در این دادخواست نام اپل، گوگل و تسلا که از مطرح ترین شرکت های تکنولوژی جهانی هستند، دیده می شد. حامیان حقوق بشر معتقدند که این شرکت ها از بچه های که تحت شرایط سخت در معادن کبالت در آفریقا کار می نمایند، سود می بردند.

انگشت اتهام به سمت اپل، گوگل و تسلا

دادخواست هواداران حقوق بشر به نمایندگی از 14 خانواده کنگویی در واشنگتن دی سی، در ادامه خسارت ناشی از اپل ، دل ، مایکروسافت ، تسلا و آلفابت(شرکت اصلی گوگل) ثبت شده است . با توجه به اعلام عمومی دادخواست هواداران حقوق بشر مبنی بر سوءاستفاده شرکت های تکنولوژی از بچه ها کار در آفریقا، مقامات قضایی شرکت های اپل، آلفابت (گوگل)، دل، مایکروسافت و تسلا را متهم کردند. مقامات قضایی بر این باورند که شرکت های تکنولوژی با مجبور کردن بچه ها به کار در معادن کبالت منجر به کشته شدن یا آسیب جدی و فلج نماینده آنها شدند.

تیم تحقیق شاکیان به آنالیز سایر شرکت های فناوری و خودروسازی ادامه می دهند. این گروه انتظار دارد که شرکت های دیگری نیز به این شکواییه اضافه شوند. کبالت یکی از عناصر اصلی باتری های لیتیوم قابل شارژ است که سوخت بسیاری از وسایل الکترونیکی را تامین می نماید. افزایش گوشی های هوشمند در طی 20 سال گذشته تقاضا برای فلز کبالت را بالا برده است. کار تمام وقت در معادن استخراج کبالت برای بچه ها بسیار خطرناک است. آنها به طور منظم معیوب یا کشته می شوند.

حامیان حقوق بین الملل اضافه کردند که این شرکت ها به جای آنکه برای این بچه ها قدم بردارند، از نیروی کار ارزان و بچه ها محروم استفاده می نمایند. اپل از اظهار نظر در خصوص اتهاماتی که به این شرکت وارد شده به مقامات قضایی خودداری کرد. با این حال، این شرکت در بیانیه ای به شبکه خبری سی ان ان گفت که این شرکت عمیقا متعهد به مسئولان تامین مواد اولیه این شرکت است. شرکت دل نیز در بیانیه ای گفت: ما نسبت به منبع مسئول مواد معدنی و حمایت از حقوق بشر کارگران در زنجیره تامین مان جوابگو هستیم و با آنها با عزت و احترام برخورد می کنیم.

منبع: مجله شنبه
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7999

به "انگشت اتهام به سمت اپل، گوگل و تسلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگشت اتهام به سمت اپل، گوگل و تسلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید