انتقاد تندگویان از سریال های تغییردهنده فرهنگ ازدواج

به گزارش کنفرانس هکا، معاون وزیر ورزش و جوانان با انتقاد از ساخت سریال هایی که به گفته او، در سال های گذشته مدل ازدواج و فرهنگ جوانان را در این خصوص تغییر داده است، گفت: امیدوارم با کارشناسی ها و آنالیز هایی که توسط اساتید حوزه سینما و ازدواج انجام خواهد شد بتوانیم به اصلاح فرهنگ هایی که به غلط وارد تفکر جوانان شده یاری کنیم.

انتقاد تندگویان از سریال های تغییردهنده فرهنگ ازدواج

به گزارش خبرنگاران، محمدمهدی تندگویان در افتتاحیه اولین هفته فیلم ازدواج با ابراز امیدواری از برگزاری این رویداد در هفته ازدواج اضافه کرد: به غیر از مسائل مالی، بخش بزرگی از مسأله ازدواج به زیر ساخت های فرهنگی برمی شود و سینما یکی از مهمترین ابزارهای فرهنگی در این مقوله به شمار می رود.

تندگویان اظهار کرد: فیلم ها و سریال های مختلف طی سالیان گذشته مدل ازدواج، فرهنگ ها و خرده فرهنگ ها را تغییر داده و قبح بعضی از موضوعات را شکسته شده و فرهنگ ها و ارزش های جدیدی را نزد جوانان به وجود آورده است.

وی با اشاره به لزوم ورود به این موضوع و کارشناسی و آسیب شناسی در این خصوص، توضیح داد: باید آنالیز کنیم که چطور می توان فرهنگ و آثار فاخری را در این حوزه ساخت. این کار را آغاز کردیم و امیدواریم این جهت در سال های آینده ادامه یابد.

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه سال گذشته در جشنواره فیلم فجر به موضوع جوانان و سینمای اجتماعی وارد شدیم، اضافه کرد: امیدوارم در سال های آینده شاهد سیمرغ های خاصی در حوزه ازدواج باشیم و فیلمسازان با توجه به فیلمی که می سازند و تاثیری که در حوزه آسیب های اجتماعی و ازدواج دارند مورد تجلیل قرار بگیرند.

تندگویان در خاتمه تاکید نمود: امیدوارم با کارشناسی ها و آنالیز هایی که توسط اساتید این حوزه انجام خواهد شد بتوانیم به اصلاح فرهنگ هایی که به غلط وارد تفکر جوانان در موضوع ازدواج شده است یاری کنیم و فیلمسازان با ساخت آثار مناسب موجب کاهش سن ازدواج و افزایش تعداد ازدواج جوانان کشور شوند.

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4535

به "انتقاد تندگویان از سریال های تغییردهنده فرهنگ ازدواج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد تندگویان از سریال های تغییردهنده فرهنگ ازدواج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید