اعلام قیمت عمده فروشی دفاتر مشق دانش آموزی

به گزارش کنفرانس هکا، وحید منایی گفت: به منظور اجرای مصوبه پنجاهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار قیمت عمده دفترچه 40 تا 100 برگ دانش آموزی مشخص شد.

اعلام قیمت عمده فروشی دفاتر مشق دانش آموزی

به گزارش ، وحید منایی معاون نظارت بر کالا های سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت گفت: به منظور اجرای مصوبه پنجاهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار قیمت دفترچه 40 برگ، 60 برگ، 80 برگ، و 100 برگ دانش آموزی باابعاد 24.5 در 17 جلد و معینات گلاسه منگنه ای و خطوط یک و دورنگ باچاپ و کاغذ تحریر گراماژ 55 و 60 گرمی برای مصرف نمایندگان به ترتیب 1700، 2500، 3400 و 4200 تومان معین شد.

او ادامه داد: قیمت عمده فروشی دفترچه دانش آموزی با معینات ذکر شده در 40 برگ 1493 تومان، 60 برگ 2240 تومان، 80 برگ 2987 تومان و دفترچه صد برگ 3733 تومان معین شده است.

منایی اظهار کرد: براساس برنامه ریزی بعمل آمده توسط معاونت بازرگانی داخلی ونیز اعلام آمادگی شرکت های تولیدی دریافت نماینده ارز رسمی، تولید و توزیع حدود 15 میلیون جلد دردست اقدام و به منظور تدوین ضوابط اجرایی و سهمیه بندی در استان ها در حال اجرا است.

این مقام مسئول افزود: همچنین قیمت دفاتر دانش آموزی با کاغذ های وارداتی ارز نیمایی راساتوسط شرکت های تولیدی با رعایت ضوابط قیمت گذاری کالا های تولید داخل و سود مجاز معین می شود.

معاون نظارت بر کالا های سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت ادامه داد: براین اساس طبق اعلام انجمن صنفی کارفرمایی تولیدنمایندگان کاغذ های سایز شده ایران برخی از شرکت های تولیدی به صورت خود اظهاری نرخ دفاتر دانش آموزی با معینات مذکور که کاغذ مصرفی آن ها منشاء غیر از ارز رسمی داشته را به وزارت متبوع اعلام و مکلف به درج در سامانه 124 هستند.

منایی گفت: با توجه به تنوع و تعدد محصولات ملاک بازرسان برای کنترل قیمت های نوشت افزار فاکتور های معتبر خرید بوده که واحد های توزیعی باید به آن ضرایب سود مجاز عمده و خرده فروشی مصوب کمیسیون هیات عالی نظارت را اعمال و به مصرف نماینده عرضه نمایند. بر این اساس حداکثر سود مجاز عمده و خرده فروشی مجاز برای اتوماتیک و مداد، 5 و 15 درصد، برای نوشت افزار و لوازم التحریر و دفتر 3 و 15 درصد و برای کاغذ فتوکپی 3 و 10 درصد معین شده است.

او شرح داد: طرح نظارتی لوازم التحریر ویژه بازگشایی مراکز آموزشی در سال تحصیلی 98-99 از تاریخ دهم شهریورماه لغایت 10 مهرماه سال جاری توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان های کشور با همکاری اصناف، تعزیرات حکومتی و سایر مراجع مربوطه در حال اجرا بوده که علاوه بر رصد و پایش بازار، شکایات و گزارشات مردمی دریافتی از طریق ستاد های خبری و سامانه تلفنی 124 پیگیری و اقدامات قانونی لازم اعمال می شود.

ترکیه: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

مجله دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5847

به "اعلام قیمت عمده فروشی دفاتر مشق دانش آموزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام قیمت عمده فروشی دفاتر مشق دانش آموزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید