اعلام ساعت کار موزه ها و اماکن تاریخی در نوروز

به گزارش کنفرانس هکا، محدوده زمانی بازدید از اماکن و محوطه های تاریخی، موزه ها و کاخ های زیرنظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در تعطیلات نوروز 1403 برابر با ماه رمضان اعلام شد.

اعلام ساعت کار موزه ها و اماکن تاریخی در نوروز

به گزارش خبرنگاران، طرح ویژه استقبال از نوروز، از 24 اسفند 1402 شروع می گردد و تا نیمه بهمن 1403 ادامه داد. بر این اساس، دستورالعمل شیوه فعالیت اماکن تاریخی و موزه ها در نوروز که مقارن با ماه رمضان است، ابلاغ شده است.

علی دارابی، معاون میراث فرهنگی در این باره گفت که 829 موزه فعال در کشور وجود دارد که 286 موزه، زیر نظر وزارتخانه فعالیت می نمایند. بعلاوه با توجه به 54 کاروانسرایی که سال جاری ثبت جهانی شد، تعداد سایت های جهانی در سراسر کشور به 107 سایت رسیده که همراه پایگاه های ملی و محوطه های تاریخی در نوروز به گردشگران خدمات می دهند.

به گفته او، تعدادی اماکن تاریخی برای برگزاری مراسم تحویل سال منتخب شده اند که در نخستین روز سال نو، از ساعت 4:30 صبح به مردم خدمات ارائه می دهند.

دارابی اضافه نمود: ویژه برنامه های نوروزی در اماکن تاریخی از 24 اسفند شروع می گردد و تا نیمه فروردین 1403 ادامه دارد، که ساعت آن از 10 تا 21 است.

معاون میراث فرهنگی بعلاوه گفت: در شب های قدر ساعت بازدید اماکن تاریخی، موزه ها و پایگاه های ملی و جهانی از 10 صبح تا 17 است.

بعلاوه به پایگاه ها و محوطه های تاریخی تاکید شده است برای بازدیدهای شبانه در نوروز مجوز شورای تأمین استان دریافت گردد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 11 اسفند 1402 بروزرسانی: 11 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15582

به "اعلام ساعت کار موزه ها و اماکن تاریخی در نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام ساعت کار موزه ها و اماکن تاریخی در نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید