اشتباهات رایجی که در مسافرت مرتکب می شوید

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران - ترجمه از یگانه سهرابی: تعطیلات باید خالی از استرس و کاملا آرامش بخش باشد. زمانی که در حال فکر کردن به مسافرت هستیم، چنین تصوری از تعطیلات ایده آل خود داریم. مسائل و مشکلاتی هستند که ممکن است قبل یا در حین سفر برایمان اتفاق بیفتند. در این جا یک لیست مختصر از 12 اشتباهی که همه ما در زمان مسافرت کردن انجام می دهیم را آنالیز می کنیم. لطفا با ما همراه باشید.

اشتباهات رایجی که در مسافرت مرتکب می شوید

1. کمبود بودجه و دریافت یاری اقتصادی فوری

بسیاری از مردم تنها برای خود مسافرت پول ذخیره می نمایند. مکان هایی که باید ببینند، هزینه بلیط هواپیما و اجاره ماشین! آن ها همه این موارد را در نظر می گیرند. چیزی که اکثر مردم از قلم می اندازند، یاری اقتصادی فوری است. اگر قصد سفر به دور جهان را دارید، مطمئن شوید که در هنگام ضرورت به اندازه کافی پول در حساب بانکی خود دارید، تا از جایی که هستید به سلامت به خانه خود برگردید. ذخیره پول امری بسیار مهم است، زیرا هیچ کس دوست ندارد قبل از سرانجام سفرش پول هایش تمام گردد.

2. دریافت گذرنامه سریعا انجام می گردد

در حالی که مدت زمان دریافت گذرنامه به زمانی که این درخواست را می دهید بستگی دارد، حتما تاخیر احتاقتصادی در این فرآیند را در نظر بگیرید. برای این که همه چیز در امن و امان باشد، سعی کنید سه تا چهار ماه قبل از سفر برای دریافت گذرنامه اقدام کنید.

این گونه در صورتی که اداره صدور گذرنامه مدارک دیگری نیز از شما بخواهد وقت کافی برای فراهم کردنشان را خواهید داشت. به ما اعتماد کنید، این اتفاق می افتد.

3. هزینه اضافه بار

بسیاری از ایرلاین ها برای وزن اضافه وسایل شما هزینه بیشتری می گیرند، پس سعی کنید وسایل زیادی نداشته باشید. امکان ندارد در طول مسافرت به تمام شش جفت کفشی که برداشته اید، احتیاج پیدا کنید! شلوار های جین را هم می توانید بیشتر از یک بار بپوشید، پس احتیاجی نیست برای یک سفر یک هفته ای بیست شلوار بردارید.

4. دریافت تعداد زیادی عکس و زندگی نکردن در لحظه

همه ما به خوبی می دانیم که جهانی دیجیتال در نوک انگشتانمان قرار گرفته است. می توانیم از غذاها، نوشیدنی ها و هر چه که می بینیم و هر کس که با او هستیم عکس بگیریم؛ و همه ما هم قبول داریم که ما بیش از اندازه از همه چیز عکس می گیریم. لحظه ای از دوربین فاصله بگیرید و احساس زندگی در لحظه را تجربه کنید، خاطره ها را در ذهنتان برای خودتان بسازید و در تنها در صورت احتیاج عکس بگیرید.

شبکه های اجتماعی حتی بدون گزارش لحظه به لحظه از سفر شما هم به کار خود ادامه می دهند. شما در مکانی متفاوت هستید، همه چیز را جذب کنید و با چیزی بیشتر از چند عکس به خانه بازگردید، کوله بارتان را پر کنید از خاطره هایی که می توانید برای دیگران تعریف کنید.

5. فراموش نموده اید به بانک تان اطلاع دهید که کجا می روید

بسیاری از بانک ها یک وضعیت امنیتی دارند و در صورتی که از حساب شما در مکانی نا آشنا پول برداشت گردد آن را می بندند؛ پس بهتر است کار ها را برای خود ساده تر کنید و به بانک محلی تان اطلاع دهید تا یک یادداشت برای سیستم قرار دهند. هیچ چیزی بدتر از این نیست که بخواهید هزینه اقامت هتل در یک کشور خارجی را با کارت بپردازید و پرداخت انجام نگردد.

6. وابسته بودن به کتاب راهنمای مسافرت که در فرودگاه خریده اید

کمی از کتاب راهنمای مسافرت که در فرودگاه خریده اید فاصله بگیرید و کمی اطراف را بگردید. مثلا می توانید شب ها در خیابان ها قدم بزنید و مکان های جدید را کشف کنید.

پیدا کردن راه و کشف موارد تازه تنها با استفاده از یک نقشه ساده احساس خوبی دارد. گاهی مواردی به جز مکان های تاریخی برای دیدن وجود دارند. شاید از مکان های فوق العاده زیبایی سر در بیاورید که در لیست سفرتان قرار نداشته است. اگر کتاب راهنمای مسافرت را کنار نگذارید، این تجربه شگفت انگیز را به دست نمی آورید.

7. بی اطلاعی از فرهنگ و نداشتن یک ذهن باز

زمانی که قصد مسافرت کردن دارید، حتما باید این ویژگی را داشته باشید! حتما درباره سنت ها و ویژگی های اخلاقی مردمی که به شهر یا کشور آن سفر می کنید تحقیق کنید. رفتاری که در کشور شما قابل قبول است ممکن است در جای دیگری بی ادبانه باشد. به عنوان مثال، در ایلات متحده به همه مردم از کودکی یاد داده می گردد که به دیگران خیره نگاه ننمایند. اما در آلمان، زل زدن به دیگران مانند یک مسابقه است و برنده کسی است که بتواند مدت بیشتری این کار را ادامه دهد. این کار در آلمان بی ادبانه نیست، بلکه کاملا معمولی است.

همین طور سعی کنید که یک ذهن باز داشته باشید. زمانی که در مکان جدیدی هستید، قبل از این که غذا را قضاوت کنید، طعم آن را امتحان کنید؛ مگر این که به آن حساسیت داشته باشید، در این صورت تنها غذایی را بخورید که مسئله ای برایتان به وجود نمی آورد.

8. آوردن وسایل الکترونیکی غیر ضروری

به همراه داشتن تمام وسایل الکترونیکی آخرین مدل تان مانند فراهم آوردن یک فرصت ویژه برای جیب بر ها است. تبلت بزرگ خود را در هتل، یا حتی در خانه بگذارید و تنها گوشی موبایل تان را به همراه داشته باشید. احتیاجی نیست که همزمان گوشی، تبلت، آی پد و یک دوربین به همراه داشته باشید. تنها یکی دو تا از آن ها را بردارید و از تعطیلات تان لذت ببرید.

9. امتحان نکردن یک زبان جدید

بسیاری از مردم از کوشش شما برای صحبت کردن زبانشان استقبال می نمایند. اشکالی ندارد که در حد حرفه ای نباشید. این کار بهتر از این است که فردی باشید که به طور اتوماتیک تصور می نماید همه انگلیسی بلد هستند.

10. ارجحیت دادن راحتی به تجربه های جدید

گاهی اقامت داشتن در مسافرخانه ها به شما این فرصت را می دهد تا با آدم های فوق العاده و همسفر های خوبی آشنا شوید؛ و این مورد می تواند تجربه شگفت انگیزی برای شما باشد. اگرچه در مقایسه با اقامت در یک هتل گران قیمت، در مسافرخانه ها پول کمتری خرج می کنید و بیشتر هم خوش می گذرانید.

11. غذا خوردن روبه روی مکان های تاریخی

ممکن است گردشگران زیادی را ببینید که جلوی این مکان ها در حال غذا خوردن هستند، اما ما به شما قول می دهیم، طعم غذای رستوران های یک کوچه جلوتر بسیار بهتر است. منظور ما این نیست که غذای جلوی مکان های تاریخی کیفیت پایینی دارد؛ اما رستوران هایی که کمی دورتر هستند بهترند و قیمت بسیار مناسب تری دارند.

12. برنامه ریزی برای فعالیت های زیاد در زمان کم

عجله کردن برای این که مطمئن شوید می توانید همه فعالیت های درون لیست تان را انجام دهید ممکن است برای شما استرس زا باشد. حتی اگر به آن اجازه دهید، مسافرت شما را خراب هم می نماید. گاهی اوقات، برنامه ریزی برای فعالیت های زیاد در زمان کم باعث می گردد همواره در مسافرت، عجله داشته باشید. تنها برای کار هایی که حتما باید انجام دهید، برنامه بریزید و برایشان زمان زیادی اختصاص دهید تا کمی بیشتر تفریح کنید.

امیدوارم به این نکات بتوانید از مسافرت کردن به جا های دور و نزدیک لذت بیشتری ببرید. پیروز باشید.

منبع: lifehack

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: برترین ها
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3732

به "اشتباهات رایجی که در مسافرت مرتکب می شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتباهات رایجی که در مسافرت مرتکب می شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید