اسناد مالکیت تخت جمشید و کاخ اردشیر بابکان صادر شد

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس از صدور اسناد مالکیت مجموعه میراث جهانی تخت جمشید و اثر جهانی کاخ اردشیر بابکان اطلاع داد.

اسناد مالکیت تخت جمشید و کاخ اردشیر بابکان صادر شد

به گزارش خبرنگاران، غلامرضا کیانی امروز، 12 اسفندماه با اعلام این خبر گفت: در راستای تثبیت و صدور اسناد مالکیت اماکن تاریخی و میراث فرهنگی استان فارس و با همت ادارات ثبت اسناد و املاک شهرستان های مرودشت و فیروزآباد اسناد مالکیت کاداستری مجموعه میراث جهانی تخت جمشید و کاخ اردشیر بابکان صادر شد.

وی توضیح داد: محدوده مجموعه میراث جهانی تخت جمشید پس از زمین مرجع شدن به وسیله شرکت طرف قرارداد و جانمایی و تطبیق آن با پلاک های مجاور به وسیله همکاران اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان مرودشت و پیگیری های این اداره در نهایت منجر به صدور سند مالکیت این اثر جهانی شد.

کیانی اظهار کرد: بعلاوه پس از دریافت تقاضا و ارائه نقشه میراث جهانی کاخ اردشیر بابکان، آنالیز و تنظیم صورتجلسه کارشناسی به وسیله کارشناسان اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان فیروزآباد منجر به صدور سند مالکیت کاداستری این اثر تاریخی شد.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی ثبت اسناد و املاک فارس، مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس با اشاره به اهداف تحولی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مسیر تثبیت مالکیت ها و قرار گرفتن فارس در مثلث طلایی گردشگری کشور اضافه کرد: به همین دلیل تسریع در صدور اسناد مالکیت اماکن مذهبی و تاریخی استان را در دستور کار داریم.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 12 اسفند 1402 بروزرسانی: 12 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15604

به "اسناد مالکیت تخت جمشید و کاخ اردشیر بابکان صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسناد مالکیت تخت جمشید و کاخ اردشیر بابکان صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید