از مناقشه با عربستان غافل نشوید، با این قیمت ارز، تیم ها توان بازی در عمان را ندارند

به گزارش کنفرانس هکا، مهدی تاج برای افزیاش روحیه و انگیزه سرخابی ها در لیگ قهرمانان آسیا به تمرینات این دو تیم رفته است اما انتظار می رود رئیس فدراسیون فوتبال برای حل مشکلی اصلی این تیم ها در آسیا، گام اثرگذاری بردارد.

از مناقشه با عربستان غافل نشوید، با این قیمت ارز، تیم ها توان بازی در عمان را ندارند

به گزارش خبرنگاران، نمایندگان ایران با وجود محدودیت های مختلف توانستند نتایج خوبی را در لیگ قهرمانان آسیا کسب نمایند و هم اکنون استقلال و پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند.

پیش از آغاز فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا، فدراسیون فوتبال به دنبال احقاق حقوق از دست رفته خود در مناقشه فوتبالی با عربستان بود و حتی مهدی تاج و همکارانش اعلام کردند ایران در این مناقشه به پیروزی رسیده و دیگر شاهد برگزار بازی نمایندگان دو کشور در خارج از خاک خودشان نخواهیم بود.

این ادعا خیلی دوام نداشت و تعیین شد که فدراسیون فوتبال به اشتباه این ادعا را مطرح نموده و عربستان کماکان به خواسته خود در بازی با نمایندگان ایران می رسد اما قطر توانست در همین میدان مانع زیاده خواهی سعودی ها گردد. این موضوع در طول سه سال گذشته ضرر و زیان مالی هنگفتی را متحمل نمایندگان ایران نموده چرا که این تیم ها به دلیل نداشتن درآمد از فوتبال، مجبور به برگزاری بازی خانگی خود در کشورهای حوزه خلیج فارس هستند و هزینه تمام و کمال این بازی ها را از جیب خود می پردازند.

سال گذشته دلیل اصلی ناکامی ایران در این مناقشه تاخیر فدراسیون فوتبال برای ارائه لایحه به کمیته مسابقات عنوان شد و گفته شد که این فدراسیون بر خلاف قطر، از ماه ها قبل از برگزاری جلسه کمیته مسابقات اقدام ننموده و عملا با دستان خود زمان را از دست داده است. نتیجه این شد که تیم های ایرانی مجبور به برگزاری بازی با رقبای سعودی خود در خارج از ایران شدند.

چند روز قبل فدراسیون فوتبال خبری از حضور مهدی تاج در جلسه کمیته مسابقات AFC را اطلاع رسانی کرد که این ماموریت به دلیل عضویت تاج در کمیته مذکور است. مطمئنا یکی از مهم ترین ماموریت های رئیس فدراسیون فوتبال در دوره چهار ساله فعالیتش بر این فدراسیون، احقاق حقوق تیم های ایرانی است. مهدی تاج اگر می خواهد برای سال 2019 تیم های ایرانی برای میزبانی مقابل سعودی ها به خارج از ایران نروند، باید خیلی زود دست بجنباند و گوی سبقت را از حریف قدرتمند و با نفوذ خود برباید.

اتفاقی که سال گذشته رخ نداد و برای سومین سال متوالی تیم های ایرانی راهی کشور عمان شدند و هزینه زیادی برای برگزاری بازی انجام دادند. با توجه به افزایش بی سابقه نرخ ارز در ایران و مشکلات مالی تیم ها اهمیت برگزاری بازی های خانگی در ایران بسیار مهم و حائز اهمیت است چرا که تا حدود بسیار زیادی هزینه تیم ها را کاهش می دهد.

تمام این بحث ها را باید در کنار این مساله آنالیز کرد که رئیس فدراسیون فوتبال عربستان به تازگی از سمت خود استعفا داده تا برای ریاست AFC مبارزه کند. در صورت تکیه زدن این مدیر سعودی بر بالاترین کرسی اجرایی فوتبال در آسیا، شاید دیگر نتوان به بهبود وضعیت تیم های ایرانی در آسیا امید داشت.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 291

به "از مناقشه با عربستان غافل نشوید، با این قیمت ارز، تیم ها توان بازی در عمان را ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از مناقشه با عربستان غافل نشوید، با این قیمت ارز، تیم ها توان بازی در عمان را ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید