اردبیل میزبان اقوام ایرانی با هدف معرفی توان گردشگری کشور است

به گزارش کنفرانس هکا، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: در سلسله برنامه های زمستان بیدار، اردبیل میزبان اقوام ایرانی با هدف معرفی توانمندی های گردشگری کشور است.

اردبیل میزبان اقوام ایرانی با هدف معرفی توان گردشگری کشور است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، نادر فلاحی مدیرکل میراث فرهنگی استان در تشریح اهداف جشنواره اقوام ایرانی توضیح داد: حضور اقوام ایرانی در بخشی از جشنواره زمستان بیدار پیش بینی شده تا هر استانی به معرفی توانمندی های خود در بخش گردشگری بپردازد.

او اضافه کرد: به منظور میزبانی از جشنواره اقوام ایرانی، شهر توریستی سرعین انتخاب شده تا در قالب برنامه های شاد و مفرح جاذبه های گردشگری استان اردبیل نیز معرفی گردد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل متذکر شد: به مدت 5 روز در کنار هر استان، گروه موسیقی و مراسم آیینی نیز از یکی از شهرستان های اردبیل حضور می یابد.

فلاحی برگزاری جشنواره اقوام ایرانی را فرصتی برای اتحاد و انسجام اقوام دانست و تاکید نمود: به ویژه این انسجام با معرفی جاذبه های گردشگری کشور بزرگ ایران همراه است.

او با اذعان به اینکه اردبیل پایلوت طرح های گردشگری است، ادامه داد: جشنواره اقوام ایرانی نیز به شکل فعلی برای اولین بار در استان اردبیل برگزار می گردد و اردبیل آماده میزبانی از برنامه های متنوع اقوام ایرانی است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل ابراز امیدواری کرد جشنواره زمستان بیدار علاوه بر رونق گردشگری زمستانی فرصتی جهت رونق سفرهای خارجی به این استان را فراهم سازد.

فلاحی متذکر شد: به واسطه تنوع جاذبه ها در ایران و امنیت حاکم در کشور سال جاری سفرهای خارجی با رشد همراه بوده و با برگزاری برنامه های شاد و متنوع پیش بینی می گردد این روند تداوم یابد و در تعطیلات نوروز اردبیل شاهد رشد قابل توجه سفرهای خارجی باشد.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

tafreh.ir: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: میراث آریا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 1627

به "اردبیل میزبان اقوام ایرانی با هدف معرفی توان گردشگری کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردبیل میزبان اقوام ایرانی با هدف معرفی توان گردشگری کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید