ارتباط مسمومیت های شهر قروه با مصرف گوشت تکذیب شد

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرکل دامپزشکی کردستان هرگونه ارتباط مسمومیت های اخیر شهر قروه با مصرف گوشت را تکذیب کرد.

ارتباط مسمومیت های شهر قروه با مصرف گوشت تکذیب شد

به گزارش ایسنا، مجتبی ورمقانی روز شنبه در جلسه تنظیم بازار که در استانداری کردستان برگزار گردید، اظهار کرد: شایعه گسترده ای روز گذشته در فضای مجازی مطرح شده بود که علت مسمومیت اخیر شماری از مردم قروه را به دلیل مصرف گوشت منجمد عنوان نموده بود.

وی اضافه نمود: در چند ماه اخیر بیش از هزار تُن گوشت تنظیم بازاری در استان کردستان توزیع شده که از مرحله فراوری تا توزیع، تحت نظارت اداره کل دامپزشکی قرار داشته است.

مدیرکل دامپزشکی کردستان مطرح نمود: اگر در گذشته موارد مشکوکی هم وجود داشته است، قبل از توزیع در بازار توسط نیروهای اداره کل دامپزشکی ضبط و اجازه توزیع در بازار نداده نشده است.

وی ادامه داد: ارتباط معناداری بین افرادی که در شهر قروه دچار مسمومیت ویروسی شده اند با مصرف گوشت تنظیم بازاری وجود ندارد چون حتی افرادی که گوشت مصرف ننموده اند هم دچار این بیماری شده اند.

ورمقانی اعلام نمود: از گوشتی که در شهر قروه توزیع شده بالغ بر 15 تُن در استان کردستان توزیع شده است و در سایر شهرهای استان هیچکس با مصرف آن دچار مشکل نشده است.

وی توضیح داد: اگر عامل این بیماری، ویروسی باشد در اثر پخت و پز، اثرگذاری خود را از دست می دهد و فعالیتی نخواهد داشت.

مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: هفته گذشته و قبل از توزیع گوشت تنظیم بازاری و مسمومیت مردم شهر قروه، از یک محموله از این گوشت ها آزمایش گرفته شده که هیچ نوع بار میکروبی نداشت.

وی یادآور شد: همچنین بالغ بر 400 الی 500 تُن از این نوع گوشت نیز در کشور توزیع شده اما هیچ موردی از مسمومیت با آن تاکنون گزارش نشده است.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2370

به "ارتباط مسمومیت های شهر قروه با مصرف گوشت تکذیب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط مسمومیت های شهر قروه با مصرف گوشت تکذیب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید