ارائه مهارت آموزی به بیش از 9600 هزار نفر دوره در بخش دولتی

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان، از مهارت آموزی به 9 هزار و 648 نفر دوره در بخش دولتی طی در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.

ارائه مهارت آموزی به بیش از 9600 هزار نفر دوره در بخش دولتی

به گزارش خبرنگاران، سید جمیل احمدی با اعلام این خبر، اظهار کرد: آموزش های مهارتی در بخش های مراکز ثابت و سیار شهری، آموزش به آسیب دیدگان اجتماعی، آموزش در جوار دانشگاه ها، کارآموزی در محیط کار واقعی، آموزش در صنایع، آموزش در زندان ها، آموزش در پادگان ها و آموزش به روستائیان و عشایر انجام شده است.

وی افزود: این آموزش از طریق 12 مرکز آموزش فنی و حرفه ای بخش دولتی در شهرستان های استان به جویندگان مهارت ارائه شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان، شرح داد: از این آموزش ها، 1 هزار و 92 نفر- دوره به کارکنان وظیفه نیروهای مسلح و 1 هزار نفر-دوره به روستائیان و عشایر اختصاص داشته است.

احمدی در تبیین این خبر ادامه داد: ارائه آموزش های مهارتی به سربازان بر اساس تفاهم نامه های منعقده با نیروهای مسلح اجرا می شود که این آموزش ها نقش مؤثری در آینده شغلی سربازان داشته و راه ورود آنان به بازار کار را هموار می کند.

وی اعلام نمود: حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ نیز یکی از معضلات کنونی است و در نظر داریم تا با ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به روستائیان و عشایر زمینه ایجاد کسب وکار را برای آنان فراهم نموده و از مهاجرت غیرضروری آنان به شهرهای بزرگ جلوگیری شود.

طرفداران رونالدو: مجله فوتبال و طرفداران بازکن محبوب رونالدو

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6398

به "ارائه مهارت آموزی به بیش از 9600 هزار نفر دوره در بخش دولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه مهارت آموزی به بیش از 9600 هزار نفر دوره در بخش دولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید