ابرخودروی تازه بوگاتی با طعم فرمول 1 ، عکس

به گزارش کنفرانس هکا، بوگاتی بالاخره آزمایش های خود را روی نسخه تولیدی بولاید به انتها رساند. این هایپرخودروی قدرتمند و پیست محور به زودی به مشتریان تحویل داده خواهد شد. مالکان بوگاتی بولاید با این خودرو می توانند طعم رانندگی با خودروهای فرمول 1 را بچشند.

ابرخودروی تازه بوگاتی با طعم فرمول 1 ، عکس

امیرمسعود عابدین: نسخه فراوریی بولاید دارای 1578 اسب بخار قدرت از موتور W-16 خود است. وزن بولاید در مقایسه با شیرون 1950 کیلوگرمی، به 1450 کیلوگرم می رسد. خودروهای فرمول 1 حدود 1000 اسب بخار قدرت دارند، بنابراین بولاید روی کاغذ قدرتمندتر ظاهر می گردد؛ البته اگر اختلاف وزن قابل توجه خودروهای فرمول یک را در نظر نگیریم!

به گفته اندی والاس، راننده بوگاتی، عملکرد بولاید در سطحی کاملاً متفاوت از سایر خودروها بوده و سریع، بسیار توانا و به راحتی قابل کنترل است. بوگاتی اشاره می نماید که حداکثر سرعت بولاید بیش از رکورد سرعت فعلی F1 (370 کیلومتر بر ساعت) است؛ اما همانطور که می دانیم، رقابت این خودروها فقط در یک مسیر مستقیم نیست.

بدنه مونوکوک کربن بولاید نو بوده و طوری طراحی شده که پاشنه های راننده بسیار بالاتر از شیرون قرار می گیرند و موقعیتی را برای رانندگی به ارمغان می آورند که راننده لمان آن را تشخیص می دهد.

به لطف قیمت بسیار بالای 4.4 میلیون دلاری و فراوری محدود 40 دستگاهی، تعداد کمی از مردم این شانس را خواهند داشت که پشت فرمان یک بوگاتی بولاید بشینند. باید دید که بولاید می تواند در مقابل خودروهای فرمول یک سربلند ظاهر گردد یا خیر.

جهت مشاهده فهرست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه فهرست قیمت روز خودرو در خبرنگاران مراجعه کنید.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 فروردین 1403 بروزرسانی: 26 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16728

به "ابرخودروی تازه بوگاتی با طعم فرمول 1 ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابرخودروی تازه بوگاتی با طعم فرمول 1 ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید