آیا سوئیچ آبی کیبورد مکانیکال برای گیمینگ مناسب است؟

به گزارش کنفرانس هکا، کیبورد های مکانیکال بدون شک برای تقریباً هر کاری از جمله گیمینگ نسبت به کیبوردهای معمولی برتری دارند. با این حال، همه کیبوردهای مکانیکی یکسان نیستند، زیرا برای اهداف مختلف طراحی شده اند. برای مثال، سوئیچ های آبی عمدتاً برای تایپ کردن استفاده می شوند، بنابراین آیا باید آنها را برای بازی انتخاب کنید؟

آیا سوئیچ آبی کیبورد مکانیکال برای گیمینگ مناسب است؟

سوئیچ های آبی سرعت شما را کاهش می دهند

همان طور که احتمالاً می دانید، صدها سوئیچ مختلف کیبورد مکانیکی از تولیدکنندگان گوناگون در بازار موجود است و بیشتر آن ها از نوعی کدگذاری رنگ برای تمایز بین مدل ها استفاده می کنند. Cherry MX برند اصلی است که سایرین از آن پیروی می کنند، بنابراین هنگام صحبت از رنگ های مختلف، عمدتاً به سوئیچ های آنها اشاره خواهیم کرد.

سوئیچ های آبی لمسی هستند، به این معنی که هنگام رسیدن به نقطه فعال سازی در حدود 2.2 میلی متر، یک برآمدگی کوچک احساس خواهید کرد. این در حالی است که سوئیچ های خطی از بالا تا پایین هیچ گونه برجستگی یا تغییری در احساس ندارند.

سوئیچ های آبی همچنین کلیکی هستند زیرا دارای یک قسمت سفید زیر ساقه آبی هستند که به معنای واقعی کلمه در نقطه فعال سازی پایین می آید و صدا تولید می کند. این اساساً یک بازخورد صوتی است که به شما اطلاع می دهد کلید را فشار داده اید. با بالا رفتن کلید، قسمت سفید نیز در پی آن حرکت می کند. تایپیست ها عاشق صدای کلیک هستند و حتی می تواند دقت تایپ را بهبود بخشد.

مشکل اصلی این کلیدهای کیبورد مکانیکال این است که به دلیل نیاز به بازگشت قطعه سفید رنگ، نمی توانید به سرعت دوبار کلیک کنید. در بازی های تک نفره معمولی که نیاز به ورودی های سریع ندارند، این موضوع چندان مهم نیست. در بازی های چندنفره سریع و به خصوص بازی های MOBA مانند League of Legends، کلیدهای آبی به طور قابل توجهی سرعت شما را کاهش می دهند.

علاوه بر مکانیزم، کلیدهای آبی به نیروی محرک نسبتا بالایی به اندازه 60 نیوتون-سانتی متر نیاز دارند که نشان می دهد برای فعال کردن آنها باید چقدر فشار دهید. در مقابل کلیدهای قرمز با نیروی 45 نیوتون-سانتی متر فعال می شود که این یعنی فشار دادن سوئیچ های قرمز در کیبورد مکانیکال راحت تر است. برای گیمری که قرار است با سرعت زیادی کلیدهای مختلفی را فشار دهد، این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد.

تکراری شدن تجربه سوئیچ های کلیکی

صدای کلیک بلند هنگام تایپ، به خصوص در ابتدای استفاده از کیبورد، قطعاً لذت بخش است. با این حال این صدا، شدت زیادی دارد. در نتیجه ممکن است مانع خوابیدن اعضای خانواده تان شود، که بازی کردن در ساعات نیمه شب را بیش از پیش سخت می کند. مگر اینکه تنها زندگی کنید یا از کامپیوتر خود در شب استفاده نکنید، توصیه نمی شود سراغ سوئیچ های آبی بروید. حتی اگر عاشق واقعی این سوئیچ ها نباشید، به احتمال زیاد بعد از مدتی از صدای مداوم آن خسته می شوید.

سخن پایانی

اگر سوالتان این است که آیا می توانید با کیبورد مکانیکال مبتنی بر سوئیچ های آبی بازی کرد، پاسخ قطعا مثبت است. با این حال، آنها به هیچ وجه عالی نیستند، زیرا به لحاظ فیزیکی نمی توانند به سرعت سوئیچ های خطی و لمسی دو بار ضربه بخورند. اگر می خواهید برای تایپ کردن بازخورد لمسی حفظ کنید و یک صفحه کلید گیمنگ نیمه حرفه ای داشته باشید، سوئیچ های قهوه ای یا مشابه آن را به شدت توصیه می کنیم.

این نوع سوئیچ ها شما را با حس برآمدگی کوچک لذت بخشی روبرو می کند اما این برآمدگی سرعت بازی کردن شما را کاهش نمی دهد. در ضمنً با این سوئیچ ها دیگر لازم نیست نگران سروصدای خیلی زیاد آن باشید.

منبع: HowToGeek

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 27 بهمن 1402 بروزرسانی: 27 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15149

به "آیا سوئیچ آبی کیبورد مکانیکال برای گیمینگ مناسب است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا سوئیچ آبی کیبورد مکانیکال برای گیمینگ مناسب است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید