آن هایی که تئاتر بلد هستند همه خانه نشین شده اند

به گزارش کنفرانس هکا، بازیگر فیلم بادیگارد گفت: آنهایی که تئاتر بلد هستند همه خانه نشین شده اند زیرا تئاتر را دارای یک روح می دانند و آن را به عنوان منبع درآمد نگاه نمی نمایند.

آن هایی که تئاتر بلد هستند همه خانه نشین شده اند

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، محمد حاتمی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در گفت وگو با میزان، پیرامون فعالیت های خود در عرصه بازیگری گفت: چندین پیشنهاد بازی داشته ام که بعضی از آنها هم قطعی شده اند اما نمی توانم فعلاً نامی از آنها ببرم اما از اول پاییز نمایشی را به کارگردان خودم روی صحنه خواهم برد.

وی به همین دلیل ادامه داد: این نمایش به نام ادریسی ها از مهر ماه روی صحنه می رود، در این نمایش علاوه بر کارگردانی بازی هم خواهم کرد، علاوه بر من بعضی از بازیگران شاخص تئاتر در این اثر به ایفای نقش خواهند پرداخت.

بازیگر سریال حلقه سبز دلیل کم کار بودن خود در سینما را اینگونه توضیح داد: عوامل مختلفی در کم کار بودنم در سینما موثر هستند، بعضی مواقع ترجیح شخصی خودم کم کاری است، بعضی مواقع هم پیشنهادات ارائه می شوند اما نقش ها بسیار کم رمق هستند، کلاً طی سالهای گذشته ترجیح داده ام که گزیده کار تر شوم.

بازیگر فیلم بادیگارد وضعیت تئاتر را اینگونه توصیف کرد: حال تئاتر امروز ایران بسیار خراب است، متاسفانه با تئاترهایی که امروز روی صحنه می روند حال تئاتر هر روز بدتر هم می گردد، به شخصه دوست دارم تئاتر جریان ساز کار کنم، همه می گفتند تئاتر بیانگر فرهنگ جامعه است اما قویا می گویم تئاتر امروز ما به هیچ عنوان اینگونه نیست.

وی به همین دلیل ادامه داد: تئاتر امروز کاملاً مادی گرا و وابسته به گیشه شده است، تئاتری که روزگاری قرار بود فرهنگسازی کند امروز تبدیل به یک عرصه تفننی شده است، روزگاری می گفتند تئاتر لاله زاری، خب تکلیف آن تئاتر کاملاً معلوم بود و صرفاً برای خندیدن و تفریح بود و جایش هم معین بود، اما متاسفانه همگی تئاترهای امروز به همان راه رفته اند و می خواهند به هر قیمتی تماشاگر را به سالن بکشانند.

بازیگر فیلم آژانس شیشه ای نسل جوان تئاتر را نسلی مستعد خواند و اضافه کرد: جوانان بسیاری را می شناسم که با کیفیت اعلاء روی صحنه می روند اما هیچگاه دیده نمی شوند، متاسفانه مدیران سالن های نمایشی دولتی، کاملاً حمایت را کنار گذاشته اند و مدیران تئاترهای خصوصی هم صرفا گروه ها را به چشم دستگاه عابربانک نگاه می نمایند.

حاتمی با نقد از فعالیت ارگان های دولتی تئاتر گفت: متاسفانه خانه تئاتر در حد یک اسم باقی مانده است زیرا هیچ تاثیری در تئاتر نداشته و هیچ کاربردی نیز در هنرهای نمایشی ندارد، از طرفی آنهایی که تئاتر بلد هستند همه خانه نشین شده اند زیرا تئاتر را دارای یک روح می دانند و آن را به عنوان منبع درآمد نگاه نمی نمایند، بسیاری از چهره های تاثیرگذار تئاتر معاصر ما امروزه کجا هستند؟. این را باید به جدیت از مسئولین فرهنگی و مدیران تئاتر کشور پرسید.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4782

به "آن هایی که تئاتر بلد هستند همه خانه نشین شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آن هایی که تئاتر بلد هستند همه خانه نشین شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید