آغاز رسمی کارزار انتخاباتی بایدن با حمله به ترامپ

به گزارش کنفرانس هکا، تهران - خبرنگاران - جو بایدن در اولین گام از آغاز رسمی مبارزات انتخاباتی خود خواستار وحدت آمریکایی ها شد و در عین حال دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور را آماج حملات لفظی قرار داد.

آغاز رسمی کارزار انتخاباتی بایدن با حمله به ترامپ

به گزارش رویترز، بایدن نامزد برجسته حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا از دیگر نامزدهای دموکرات نیز انتقاد کرده و گفت که برای شکست دادن ترامپ در انتخابات سال آینده، فقط خشم کافی نیست.

بایدن که در فیلادلفیا در ایالت پنسلیوانیا سخنرانی می کرد، گفت: برخی می گویند که دموکرات ها نمی خواهند سخنی درباره وحدت بشنوند. آنها می گویند که دموکرات ها عصبانی هستند و هر قدر که کارزار شما عصبانی تر باشد شانش بهتری دارید که نامزد حزب دموکرات شوید. من این را قبول ندارم.

معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا گفت که پیام وی خطاب به رای دهندگان دموکرات، جمهوریخواه و مستقل است.

حدود 6 هزار نفر در تجمع انتخاباتی بایدن حضور داشتند. بیست و سه نامزد دیگر از حزب دموکرات به رقابت های انتخاباتی پیوسته اند اما بایدن به نحوی عمل کرده که گویی این نامزدها رقیب وی نبوده و حریف اصلی وی ترامپ است.

وی در ادامه سخنرانی اش در فیلادلفیا گفت: مردم آمریکا اگر خواهان رئیس جمهوری هستند که به اختلافات ما دامن بزند، با مشت گره کرده، دستان بسته و سنگدلی کشور را اداره کند، از مخالفان اهریمن بسازد و نفرت پراکنی کند، به من نیازی ندارد. آنها رئیس جمهور دونالد ترامپ را دارند.

مبارزات درون حزبی دموکرات ها برای معرفی نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2020 از ماه فوریه آینده شروع می شود. در حال حاضر، نظرسنجی ها حاکی است که بایدن 76 ساله از نزدیکترین رقیبش یعنی سناتور برنی سندرز بیش از 20 درصد جلوتر است.

بایدن 30 سال سناتور بوده و در هر دو دوره ریاست جمهوری باراک اوباما معاون وی بود. بایدن گفته که وی در جایگاه بهتری برای به چالش کشیدن ترامپ قرار گرفته است.

او در پاسخ به منتقدانی که وعده وی برای همکاری با جمهوریخواهان در صورت راهیابی به کاخ سفید را غیرواقع بینانه خوانده اند، گفت: می خواهم سخنی شجاعانه بگویم. من می دانم چه کاری انجام بدهم که دولت کارآمد باشد. من پیش از این نیز برای ایجاد اجماع و کارآمد کردن دولت تلاش کرده ام.

برگزاری تجمع انتخاباتی بایدن در پنسیلوانیا حاکی از اهمیت این ایالت برای حزب دموکرات است. ترامپ در انتخابات 2016 با فاصله اندکی بر رقیب دموکراتش هیلاری کلینتون پیروز شد. قرار است ترامپ روز دوشنبه تجمعی در شمال شرق پنسیلوانیا برگزار کند.

هر چند سایر نامزدهای دموکرات نقدها شدیدی را متوجه بایدن کرده اند اما او گفته که تمرکزش روی ترامپ است. سندرز از بایدن به دلیل حمایت از توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی و سناتور الیزابت وارن، دیگر نامزد دموکرات از او به دلیل روابط گسترده اش با صنعت کارت های اعتباری انتقاد کرده اند.

با این حال، بایدن گفته است: از من نخواهید شنید که درباره یک دموکرات دیگر بدگویی کنم.

شبک**9423**1392

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3307

به "آغاز رسمی کارزار انتخاباتی بایدن با حمله به ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز رسمی کارزار انتخاباتی بایدن با حمله به ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید