آشنایی با لگ ورزشی مردانه و 3 نکته مهم برای خرید آن

به گزارش کنفرانس هکا، معمولا شلوارهای لگ زنانه بیشتر شناخته شده اند اما این شلوارها مدل های مردانه نیز دارند. شلوارهای لگ مردانه فرم مناسبی دارند و از پارچه های کشسانی دوخته شده اند. این شلوارها پاهای شما را کاملا پوشش می دهند و برای ورزش و تمرینات بدنی مناسب هستند. آشنایی با لگ ورزشی مردانه به شما یاری می نماید تا از این مدل شلوار برترین استفاده را ببرید. در این مقاله، هرآنچه باید درباره لگه ورزشی مردانه بدانید را می خوانید.

آشنایی با لگ ورزشی مردانه و 3 نکته مهم برای خرید آن

دلایل محبوبیت لگ ورزشی مردانه

چه ورزشکار باشید و به فعالیت های بدنی شدید علاقه داشته باشید و چه کاناپه نشین باشید، آشنایی با لگ ورزشی مردانه زندگی شما را دگرگون خواهد نمود. این شلوارهای چسبان برای هر کسی مناسب هستند. شلوار لگ ورزشی مردانه نه تنها در بدن عالی به نظر می رسد، بلکه مزایای مربوط به مد و کاربردی بودن را هم دارد. در ادامه، مهم ترین مزایای خرید لگ ورزشی مردانه را می خوانید.

راحتی

وقتی بیشتر مردم یک لباس را برای فعالیت های روزمره خود انتخاب می نمایند، معمولا آن لباس به راحت ترین لباس آن ها محسوب می گردد چون راحتی یکی از مهم ترین نکات برای انتخاب لباس های روزمره است. مهم نیست که چه لباسی می پوشیم، ما می خواهیم آن لباس راحت پوشیده گردد تا در طول روز دردسرهای مربوط به لباس و پوشش را نداشته باشیم.

وقتی شلواری مناسب ما نباشد، پوشیدن آن ممکن است ناراحت نماینده باشد. اگر شلوار خیلی گشاد باشد، دائما پایین می رود و تمام طول روز را صرف بالا کشیدن آن می کنیم. اگر هم شلوار بسیار تنگ باشد، ما را آزار می دهد و دائما در حال تنظیم آن خواهیم بود. آشنایی با لگ ورزشی مردانه باعث می گردد که متوجه شوید این مدل شلوار مانند سایر شلوارها نیست. این شلوار متناسب با فرم بدن شما است و نه گشاد و نه تنگ خواهد بود. در نتیجه، هیچ نگرانی از سر خوردن یا بالا رفتن آن وجود ندارد و حرکت شما را غیرممکن یا محدود نمی نماید.

استایل

برای خرید شلوار لگ ورزشی، نه تنها راحتی آن یک اصل مهم است، بلکه باید به رنگ ها و استایل آن نیز توجه داشته باشید. به هرحال، شما می خواهید شلواری بپوشید که ظاهر خوبی داشته باشد و شما را شیک و زیبا نشان دهد. هیچ چیز مجذوب کننده تر از یک لگ مردانه ورزشی شیک نیست. شلوارهای لگ ورزشی مردانه در رنگ های بسیار متنوع و بعلاوه با طرح ها و نقش های متفاوت عرضه می شوند. حتی بعضی از مدل های این شلوار جیب هایی برای نگهداری از اشیاء قیمتی و حلقه هایی برای نگه داشتن پیراهن یا حوله هنگام ورزش دارند. از آنجایی که این شلوار ورزشی مردانه تنوع بسیاری دارد، به راحتی می توانید لباس مناسب خود را پیدا کنید.

مزایای سلامتی لگ ورزشی مردانه

پس از آشنایی با لگ ورزشی مردانه، خودتان متوجه فواید آن برای سلامتی و بدن نیز خواهید شد. این شلوار با بهبود جریان خون و اکسیژن در ماهیچه ها که منجر به کاهش اسید لاکتیک می گردد، از عضلات حمایت می نماید. تجمع اسید لاکتیک در بدن سبب درد عضلانی، گرفتگی و کوفتگی ماهیچه ها می گردد.

شلوارهای لگ ورزشی مردانه از ناحیه کشاله ران نیز حمایت می نمایند. در بسیاری از مدل های لباس ورزشی، ناحیه تناسلی تا حد زیادی نادیده گرفته می گردد. با توجه به حساس بودن این ناحیه بی توجهی به آن هنگام طراحی لباس اصلا درست نیست. بسیاری از مدل های لگ ورزشی مردانه فاق مناسبی دارند تا این ناحیه به خوبی حمایت و محافظت گردد.

چه مواقعی می توان لگ ورزشی مردانه را پوشید؟

از آنجایی که این شلوارهای بسیار راحت و همه کاره هستند، پس از آشنایی با لگ ورزشی مردانه متوجه خواهید شد که می توان آن را برای هر نوع فعالیت فیزیکی و غیررسمی پوشید. در ادامه، کاربردهای مهم این شلوار را می خوانید.

هنگام دویدن

دویدن یکی از سریع ترین راه ها برای پمپاژ خون در بدن است. بااین حال، بسیاری از لباس های ورزشی مردانه شلوارک های گشاد و گرم کن هایی دارند که باعث مقاومت در برابر باد هنگام دویدن می شوند. از سویی دیگر، لگ های ورزشی مخصوص دویدن فاقد پارچه اضافی و غیرضروری هستند و به دلیل متناسب بودن مدل آن با بدن در برابر باد مقاومت کمتری دارند.

در باشگاه یا سالن ورزشی

باشگاه یکی از برترین مکان ها برای عضله سازی است اما هنگام ورزش، بدن عرق فراوانی فراوری می نماید. لگ های ورزشی مردانه تنفس پذیر هستند و عموما از پارچه های جذب نماینده رطوبت ساخته شده اند. بنابراین، لازم نیست نگران رطوبت یا بوی ناشی از عرق باشید. به علاوه، شلوارهای لگ مردانه نیز به تقویت هیکل شما یاری می نمایند و همه چشم ها را در باشگاه به شما خیره می نماید.

موقع طبیعت گردی و پیاده روی در طبیعت

چه راهی یک پیاده روی کوتاه در مسیری کوتاه باشید و چه به کوهنوردی و گشت و گذار در کنار یک کوه بروید، آشنایی با لگ ورزشی مردانه یک تحول بزرگ در زندگی شما خواهد بود. این شلوارها مانند شلوارهای گرم کن مردانه عمل می نمایند و می توانند به یک لایه لباس اضافی زیر سایر لباس های شما تبدیل شوند. شلوار لگ ورزشی مردانه گردش خون در بدن شما را بهبود می بخشد و می تواند به شما انرژی لازم برای رسیدن به هدفتان را بدهد. برای گردش در طبیعت، شلوار لگ سرمه ای رنگ مردانه بسیار مناسب است چون رنگ آن با رنگ های موجود در طبیعت فرق دارد و تشخیص شما از مسافتی دورتر را برای همسفران ساده تر می سازد.

در ورزش های آبی

ورزش های آبی نه تنها سرگرم نماینده هستند، بلکه راهی عالی برای خنک شدن شما خواهند بود. برای راحتی بیشتر، هنگام ورزش های آبی، یک شلوار لگ مردانه بپوشید. این شلوار صرف نظر از ورزشی که انجام می دهید، محکم بدن شما را می پوشاند و به آن می آید. شلوارهای لگ ورزشی مردانه مانند شلوارهای لگ مشکی مردانه یا شلوارهای لگ مردانه خاکستری می توانند تشخیص شما را در آب آسان تر نمایند. بنابراین، از این به بعد، هنگام انتخاب لباس مناسب ورزش های آبی، علاوه بر خرید شلوارک ورزشی مردانه، به خرید شلوار لگ یا نیم لگ ورزشی مردانه هم فکر کنید.

در موقعیت های غیررسمی

برای موقعیت های غیررسمی هیچ چیز بهتر از لباسی نیست که همه کاره باشد. شلوارهای لگ ورزشی مردانه برای تمرینات ورزشی داخل سالن یا در هوای آزاد مناسب هستند. علاوه براین، می توانید این شلوارها را موقع گردش یا پیاده روی شبانه و مواقعی مانند شرکت در یک جشنواره موسیقی یا کنسرت نیز بپوشید.

شلوارهای لگ مردانه را می توانید در ورزش های هوازی، تمرینات تخصصی ورزشی یا حتی موقع تمرین یوگا بپوشید. توجه داشته باشید که برای خرید لگ ورزشی مناسب در چنین موقعیت هایی، باید به جنس پارچه آن توجه کنید. جنس پارچه این شلوار باید نرم و دارای حالت کشسانی باشد تا پوشیدن آن برای شما راحت گردد. پارچه این شلوار باید همراه با بدن شما حرکت کند و هنگام تمرینات ورزشی از عضلات شما پشتیبانی کند.

انتخاب پارچه لگ ورزشی به نظر خودتان بستگی دارد اما بهتر است این شلوار از جنس پارچه های اسپندکس و لاکرا باشد. لگ ورزشی مردانه اورجینال معمولا از جنس این پارچه ها است چون این پارچه ها قابلیت کشسانی و تنفس پذیری بیشتری دارند. شلوارهای لگ ورزشی مردانه را می توانید با قیمت هایی ارزان پیدا کنید و برای هر موقعیت غیررسمی بپوشید.

نکات مهم برای خرید لگ ورزشی مردانه

در بعضی از مواقع، خرید لگ ورزشی مردانه به کاری پردردسر تبدیل می گردد. این شلوار یک لباس زیبا و شیک است. قطعا شما در پی خرید یک شلوارک گشاد با مقدار مناسب باسن خود نیستید. پاچه های این شلوار باید کاملا متناسب و مقدار ساق های شما باشند. فاق شلوار نباید تنگ باشد و شلوار باید طوری طراحی و دوخته شده باشد که بتوانید حرکات ورزشی را به درستی و بدون ممانعت انجام دهید.

پارچه این شلوار نیز همان طور که قبلا شرح دادیم، باید قابل تنفس و دارای حالت کشسانی مناسب باشد. این پارچه باید به طرزی قابل قبول مات، راحت و بادوام باشد. برای اینکه چنین شلواری پیدا کنید، باید لباس ها و شلوارهای مختلف را آنالیز و امتحان نموده باشید. خبر خوب این است که اگر یک شلوار لگ ورزشی مناسب پیدا کنید که نیازهای شما را به خوبی برآورده می نماید، می توانید چند دست از آن خریداری کنید و برای سال ها آن ها را با لباس هایتان ست کنید. البته، نباید موقع خرید این لباس عجله کنید. هیچ چیز مانند ناامیدی از خرید یک شلوار لگ ورزشی مردانه نامناسب نیست. بنابراین، دقت کنید و نکاتی که در ادامه می خوانید را در نظر داشته باشید.

1. مقدار شلوار لگ ورزشی

اول از همه، باید شلواری با مقدار مناسب انتخاب کنید. این نکته ساده به نظر می رسد اما شلوارهای فراوری شده از برندهای مختلف مقدار های کاملا متفاوتی دارند. حتی یک شلوار فراوریی از برندی خاص اگر موقع دوخت کنترل کیفی لازم را نداشته باشد، ممکن است مقدار هایی کاملا متفاوت با شلوارهای همان مدل از همان برند داشته باشد. به همین دلیل، باید برای خرید لگ ورزشی مردانه مقدار های بدن و لباس مورد نظر خود را با یکدیگر مطابقت دهید.

برای خرید حضوری، بهتر است که مقدار دور کمر خود یا میانگین مقدار دور کمر شلوارهایی که دارید را بدانید. اگر قد شما بلندتر یا کوتاه تر از حد معمول است، باید قد شلوار خود را هم بدانید. در صورتی که نیم تنه بلند یا کوتاهی دارید، باید مقدار فاق شلوارهای خود را بدانید. برای صرفه جویی در زمان خود بهتر است موقع خرید یک متر پارچه ای همراه داشته باشید تا بتوانید به سرعت مقدار ی پاچه های شلوار و قد آن را آنالیز کنید و بعد سراغ پرو آن شلوار بروید.

موقع خرید آنلاین هم باید مقدار های دور کمر و باسن، خط باسن و قد فاق شلوار خود را بدانید. به این ترتیب، هنگام خرید شلوار لگ ورزشی می توانید مقدار های خود را با جدول مقدار های شلوار آنالیز کنید تا مطمئن شوید که شلواری با مقدار مناسب خود خریداری می کنید. علاوه براین، موقع خرید آنلاین، باید نظرات کاربران و مشتریان قبلی آن فروشگاه را با دقت بخوانید. از این راه، مطمئن خواهید شد که سایزبندی لباس مورد نظر شما دقیق است.

2. آنالیز تناسب پاچه های شلوار و تناسب آن با ساق ها

پاسخ به این سؤالات می تواند به شما درک دقیق و درستی از مقدار های شلوار و تناسب آن با ساق های شما بدهد:

 • آیا هنگام پوشیدن شلوار احساس می کنید که باسنتان درد می نماید؟
 • آیا موقع پوشیدن لگ ورزشی احساس می کنید که بعضی از درزهای آن شکافته می شوند؟
 • آیا بخش کمر شلوار درست در خط کمر شما قرار می گیرد یا به طرزی ناراحت نماینده به خط کمرتان نمی رسد؟
 • آیا باسن، ران ها و ساق پاهایتان به راحتی درون شلوار جای می گیرند؟
 • شلوار خیلی تنگ یا خیلی گشاد نیست؟
 • آیا به نظرتان فاق شلوار کاملا مقدار شما است؟
 • اگر ورزشکار هستید، موقع پوشیدن این شلوار در مکان های عمومی احساس راحتی می کنید؟

3. امتحان کردن شلوار

در آخر، پس از آشنایی با لگ ورزشی مردانه و مقدار های آن باید آن را امتحان کنید. حرکاتی را که قرار است هنگام پوشیدن شلوار انجام دهید را انجام بدهید تا مطمئن شوید که این شلوار مناسب شما و اهداف ورزشی تان است. حرکات ورزشی اسکات، ددلیفت، پرش، دوی سرعت و لانژ بعضی از حرکات ورزشی هستند که می توانید آن ها را انجام دهید. پس از آن، این سؤالات را از خود بپرسید:

 • آیا موقع تمرین ورزشی، این شلوار بالا یا پایین می رود؟
 • آیا احساس می کنید که شلوار بسیار گشاد است یا پارچه آن کاملا بدن شما را پوشش نمی دهد؟
 • آیا شلوار بسیار تنگ است و احساس می کنید که موقع انجام دادن حرکات ورزشی، بدنتان به ویژه بخش باسن به شدت سفت می گردد و ممکن است شلوار پاره گردد؟
 • آیا موقع انجام دادن حرکات ورزشی، شلوار به طرزی ناراحت نماینده در ناحیه زانو جمع می گردد؟

درست نیست که کیفیت یک شلوار لگ ورزشی را از روی برند یا قیمت آن قضاوت کنید. ممکن است یک شلوار ارزان قیمت که از فروشگاهی محلی خریداری نموده اید، پس از بیش از 6 سال تمرینات ورزشی سخت دوام بیاورد اما یک شلوار گران قیمت از برندی مشهور فقط یک ماه دوام داشته باشد. قیمت یک شلوار لگ ورزشی می تواند نشانه کیفیت آن باشد اما عوامل بسیاری در قیمت گذاری یک لباس نقش دارند و کیفیت تنها یکی از آن ها است. نام های تجاری بزرگی را می توانید پیدا کنید که شلوارهای لگ ورزشی نامرغوبی فراوری می نمایند. برای اینکه شلواری مناسب پیدا کنید، باید نکات مهمی که شرح دادیم را در نظر داشته باشید.

کلام آخر

شلوارهای ورزشی تنوع بسیاری دارند و شلوار لگ ورزشی یکی از آن ها است. پس از آشنایی با لگ ورزشی مردانه، متوجه خواهید شد که این شلوار چقدر راحت و همه کاره است. شلوار لگ ورزشی را می توان در تمرینات ورزشی مختلف، باشگاه، سالن های ورزشی و حتی استخر نیز پوشید. این شلوار همه کاره و راحت برای مردان شیک پوشی که در پی لباسی راحت و شیک برای موقعیت های غیررسمی هستند نیز مناسب است. شلوار لگ ورزشی را در پیاده روی های شبانه، طبیعت گردی و حتی کوهنوردی بپوشید تا یک بار برای همواره نظرتان درباره این شلوار کاربردی تغییر کند.

منبع: barbell-logic

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 21 اسفند 1402 بروزرسانی: 21 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15910

به "آشنایی با لگ ورزشی مردانه و 3 نکته مهم برای خرید آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با لگ ورزشی مردانه و 3 نکته مهم برای خرید آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید