آشنایی با قلعه روزنبرگ و جواهرات سلطنتی دانمارک

به گزارش کنفرانس هکا، قلعه روزنبرگ بین سال 1606 تا 1634 به عنوان خانه تابستانی کریستین چهارم در بیرون باروهای کپنهاگ ساخته شد. کریستین چهارم که علاقه زیادی به این اقامتگاه داشت اغلب در زمان حضور در کپنهاگ، اینجا اقامت می کرد و در سال 1648 نیز در قلعه روزنبرگ جان باخت. بعد از مرگ او قلعه به پسرش شاه فردریک سوم رسید که به شیوه های مختلف به مدرنیزه کردن آن پرداخت.

آشنایی با قلعه روزنبرگ و جواهرات سلطنتی دانمارک

آخرین پادشاهی که از روزنبرگ استفاده کرد فردریک چهارم بود و حوالی سال 1720 این بنا برای مدتی متروک ماند. این قلعه در سال 1838 به روی عموم باز شد. از جاذبه های اصلی این مجموعه می توان به تالار شوالیه ها با تخت های تاج گذاری و سه شیر نقره ای با ابعاد طبیعی اشاره نمود که به نگهبانی ایستاده اند. پرده های منقوش روی دیوار، تصاویری از جنگ بین دانمارک و سوئد را به نمایش می گذارند.

طی بازدید از جاذبه های کپنهاگ، می توانید به قلعه روزنبرگ نیز سر زده و در بین 24 اتاق در 3 طبقه آن گردش کنید. در این میان اتاق های کوچک تری که وقف مجموعه های غیر معمولی از اشیای سفالی و پیکره های برنزی شده اند دیدنی تر هستند. شاید بتوان ادعا کرد برترین مجموعه در بین آن ها، مجموعه بطری های شیشه ای در طبقه بالا است که از پایین تا سقف اتاق را پر می نماید.

شما می توانید انتخاب کنید که بازدیدتان از قلعه روزنبرگ از کجا شروع گردد. البته ما پیشنهاد می کنیم دقیقاً از خود قلعه شروع کنید. حتماً قبل از شروع گردش، بروشور راهنما را از در ورودی تهیه نموده تا اطلاعات دقیق تر و بیشتری درباره هر اتاق در اختیار داشته باشید. این بروشورها به زبان های متعددی ترجمه شده اند. اولین اتاقی که به آن وارد می شوید، اتاق زمستان کریستین چهارم خواهد بود که به شما درباره چیزی که قرار است در ادامه ببینید زمینه ذهنی می دهد. اتاق های منحصر به فرد و زیبا مانند همان زمانی که خاندان سلطنتی دانمارک داخلشان زندگی می کردند چیدمان شده اند. سفر شما تا آخرین اتاق در طبقه سوم ادامه یافته و بیش از همه تالار بلند در طبقه آخر شما را خیره خواهد نمود. این اتاق تکی به میزان کل طول قلعه کشیده شده و زیبایی آن شگفت انگیز است.

چیزی که بیش از همه درباره قلعه روزنبرگ توجه را به خود جلب می نماید، تماشای جنبه های مختلف و حتی عجیبی خواهد بود که به عنوان خانه از آن استفاده می شده است. توالت قلعه و اتاق وسایل شیشه ای بعضی از این موارد هستند. در زیر زمین قلعه نیز یک گنجینه با سلاح های تشریفاتی و زین های بسیار زیبا و تزئین شده پیدا می کنید. از آن جا یک راهرو شما را به سمت سرداب راهنمایی می نماید که برای نگهداری از جواهرات سلطنتی ساخته شد. تاج های سلطنتی پادشاهان دانمارک و ملکه ها در همین مکان قرار دارند.

قلعه روزنبرگ همه روزه از ماه می تا اکتبر ساعت 10 الی 16 باز بوده و در ماه های زمستان، در روزهای دوشنبه تعطیل است. بعلاوه در این ماه ها ساعت بازدید نیز کاهش می یابد. با توجه به اینکه این جاذبه در نزدیکی باغ های گیاه شناسی قرار گرفته است، می توانید به این نواحی زیبا و سبز نیز سر بزنید.

منبع: گردشبان
انتشار: 2 بهمن 1402 بروزرسانی: 2 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14441

به "آشنایی با قلعه روزنبرگ و جواهرات سلطنتی دانمارک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با قلعه روزنبرگ و جواهرات سلطنتی دانمارک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید