آسان و سریع دیوارهای خانه را تمیز کنید

به گزارش کنفرانس هکا، با گذشت زمان دیوارهای خانه گرده و دوده می گیرند و رنگ و جلوه همیشگی شان را از دست می دهند.

آسان و سریع دیوارهای خانه را تمیز کنید

ضروری است که هر چند وقت یکبار، به سراغ تمیز کردن دیوارهای خانه برویم. این کار، کار سختی است ولی بعد از اتمام کار و تمیز کردن دیوارهای خانه ، قطعا از دیدنشان لذت خواهیم برد. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بیان روش های تمیز کردن دیوار منزل می پردازیم.

روش های تمیز کردن دیوار منزل

نکات ساده ای هستند که با انجام آن ها می توانیم برترین نتیجه را از کارمان بگیریم. در ادامه همراه ما باشید.

جابه جایی فرش و مبل ها

قبل از هرکاری، فرش، مبل و لوازم خانه که در نزدیکی دیوارها قرار دارند را در وسط خانه جمع کنید و یا روی آن ها یک کیسه بزرگ، روزنامه، حوله و یا پارچه های قدیمی بکشید. هر چیز ارزشمندی که در نزدیکی دیوار قرار گرفته را بردارید. چون ممکن است قطرات آب و محلول های تمیز کننده روی آن ها بپاشد. قرار نیست که اگر قصد تمیز کردن دیوارهای خانه را داریم، به دیگر وسایل خانه آسیب بزنیم.

برداشتن تابلوها و ساعت از روش های تمیز کردن دیوار منزل

اگر می خواهید دیوارهای خانه یکدست تمیز شوند، باید هر آنچه روی دیوار نصب شده یا به دیوار تکیه داده شده را بردارید. چوب لباسی، ساعت، تابلوها و هر وسیله دیگری که به دیوار نصب یا تکیه داده شده اند. مطمئن باشید که روی دیوار اطراف این وسایل گرد و غبار بیشتری انباشته شده است.

گرفتن گرد و خاک با جارو

یک جارو دستی و یا جاروبرقی را بردارید و گرد و خاکی که روی دیوار نشسته را روی زمین بریزید. جارو را بالا و پایین، روی تمام قسمت های دیوار بکشید و دستتان را با حرکات عمودی روی دیوار جابه جا کنید. برای تمیز کردن بخش های بالایی و کنج دیوارها از یک نردبان بهره ببرید.

آماده کردن محلول جادویی

برای آنکه دیوارها تمیز و درخشان شوند، می توانید یک محلول جادویی درست کنید. تهیه این محلول برای تمیز کردن دیوارهای خانه بدین ترتیب است:

  • یک قاشق چای خوری مایع ظرفشویی
  • یک لیتر آب گرم
  • یک چهارم قاشق چای خوری سرکه سفید

این مواد را با هم ترکیب نموده و ده دقیقه صبر کنید تا محلول آماده گردد و سپس کارتان را آغاز کنید.

کار شستشوی دیوار را از بخش بالایی آغاز کنید

یک اسفنج بردارید و شستشوی دیوار را از بخش بالایی دیوارها آغاز کنید و تدریجا به سمت پایین بیایید. دقت کنید که همه قسمت های دیوار را با اسفنج پاک کنید و هیچ جایی تمیز ننموده باقی نماند.

تمیز کردن دیوارهای رنگ شده

در ابتدا لکه ها را پاک کنید. برای پاک کردن لکه ها برترین محلولی که می توانید بهره ببرید، محلولی ترکیبی است که به سادگی می توانید آن را تهیه کنید:

  • نصف پیمانه جوش شیرین را در یک سطل بزرگ آب گرم بریزید. این محلول را روی یک حوله نرم اسپری نموده و روی لکه ها و یا قسمت های چرب دیوار بکشید. بعد این قسمت را با بهره گیری از آب و یک پارچه تمیز پاک کنید و سپس با یک حوله تمیز خشک کنید.
  • شما می توانید با فرمولی که در مرحله قبل گفتیم، شوینده مخصوص خودتان را درست کنید. برای تمیز کردن دیوارهای خانه که رنگ شده هستند، ترکیب آب گرم و مایع ظرفشویی کافی است. اگر می خواهید مخلوط قوی تری را مورد استفاده قرار دهید، یک پیمانه سرکه سفید هم به یک سطل آب گرم و مایع ظرفشویی اضافه کنید.
پیشنهاد مطالعه: مطلب این هفت سین شیک را در خانه بسازید! +ویدیورا بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 5 اسفند 1401 بروزرسانی: 5 اسفند 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14043

به "آسان و سریع دیوارهای خانه را تمیز کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسان و سریع دیوارهای خانه را تمیز کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید