8 روش برای بزرگ تر نشان دادن خانه

به گزارش کنفرانس هکا، سال تازه نزدیک است و بسیاری از مردم کم کم برای خانه تکانی و تغییر دکوراسیون خانه هایشان آماده می شوند. احتمالا شما هم دلتان می خواهد برای سال تازه به سراغ کمی تنوع بروید و فضای خانه تان را دگرگون کنید. استفاده از اثاثیه های تازه، اضافه کردن وسیله ها و دکوری های تازه، تغییر رنگ و حال وهوای خانه و… همگی می توانند سال تازه را بسیار مجذوب نماینده تر نمایند و باعث شوند از وقت گذراندن در خانه بیشتر لذت ببرید.

8 روش برای بزرگ تر نشان دادن خانه

ولی با توجه به مقدار آپارتمان های امروزی ممکن است نتوانید خیلی از کارهایی را که می خواهید، انجام دهید. شاید وسیله های نوی خریداری کنید ولی احساس کنید محیط خانه تان بسیار کوچک تر شده است. به همین علت، یا مجبور می شوید آن وسیله ها را به کلی کنار بگذارید، یا در محیطی گرفته و کوچک زندگی کنید و حسابی دلتان بگیرد!

اگرچه ممکن است خانه تان کوچک باشد و در این باره کاری از دستتان برنیاید، ولی می توانید با استفاده از چند راه حل ساده فضای خانه را بزرگ تر نشان دهید و احساس کنید از فضای بیشتری برخوردار هستید.

در نوشته امروز می خواهیم چند راه حل ساده را آنالیز کنیم تا برای سال نو کاری کنید فضای خانه تان بزرگ تر به نظر برسد. در ادامه با ما همراه باشید تا بدون معطلی 8 راه حل مفید را برای اینکه محیط خانه تان را بزرگ تر نشان دهید معرفی کنیم.

با این 8 راه حل فضای آپارتمان و اتاق هایتان را بزرگ تر کنید

1. فضای عمودی خانه را پر کنید

در اتاق و فضاهای کوچک باید کاری کنید چشمانتان به سوی بالا جذب شوند و گمان نمایند فضای اتاق بزرگ تر به نظر می رسد. برای این کار می توانید قفسه های کتاب روی دیوار و نزدیک به سقف قرار دهید. بعلاوه کاغذ دیواری های بلند که دارای خط های عمودی هستند هم می توانند منجر به کشیده شدن دیوارها شوند. افزون بر این، آویزها و چراغ ها هم می توانند چشم های شما را جذب نمایند تا اتاق را بزرگ تر در نظر بگیرید.

2. اجازه ندهید وسیله ها نگذارند فضای خانه را ببینید

اگر فضای خانه تان کوچک است، نباید اجازه دهید وسیله ها و اثاثیه ها همان فضای کوچک را هم اشغال نمایند و خانه شما را تنگ و گرفته به نمایش بگذارند. برای نمونه، باید به سراغ جایگاه ها و مبل هایی بروید که پایه های باریک دارند و به شما این امکان را می دهند تا فضای پشت آن ها را به آسانی ببینید. با تماشا فضای پیرامون وسیله ها این احساس به شما دست می دهد که محیط خانه دارای فضای خالی بیشتری است و به همین علت بزرگ تر دیده می گردد.

برای این کار کوشش کنید کم وبیش همه وسیله هایتان را به گونه ای انتخاب کنید که باریک تر باشند، نور را از خود عبور دهند و فضای خانه را کمتر اشغال نمایند.

3. رنگ خانه و اتاق ها را روشن تر کنید

همه ما به خوبی می دانیم که دیوارهای سفید و رنگ روشن نور را بازتاب می نمایند و به طور قابل توجه ای فضای اتاق ها و خانه را بزرگ تر نشان می دهند. ولی چرا تنها به همین رنگ دیوارها بسنده کنیم؟ شما می توانید سقف خانه و حتی بعضی وسایل را هم روشن تر کنید تا چشمان شما را گول بزنند و منجر به بزرگ تر شدن محیط خانه شوند.

هر چه محیط خانه روشن تر و یک دست تر دیده گردد، بدون شک بزرگ و دل بازتر به شمار خواهد رفت.

4. از وسیله های کمتر ولی بزرگ تر بهره ببرید

بسیاری از مردم گمان می نمایند برای محیط های کوچک باید به سراغ وسیله های کوچک بروند. به همین علت، ممکن است اتاق و خانه شان را با بسیاری از این دست وسیله ها پر نمایند و کاری نمایند فضای پیرامونشان شلوغ و گرفته به نظر برسد. به جای اینکه اتاق را با چندین وسیله کوچک پر کنید، به سراغ یک وسیله بزرگ بروید تا منجر به بزرگ دیده شدن اتاق بگردد.

مثلا استفاده از تنها یک جایگاه یا کمد بزرگ می تواند به خوبی فضای اتاق را مرتب و بزرگ به نمایش بگذارد. وسیله های کوچک اگر تعدادشان زیاد باشد باعث می شوند اتاقتان به هم ریخته و کوچک تر به نظر برسد. ولی وسیله های بزرگ با تعداد کم می توانند اتاقتان را جادارتر نمایند.

به جای جایگاه یا کمد می توانید از چیزهایی مانند یک گلدان بزرگ یا مثلا یک تابلوی نقاشی چشم نواز هم بهره ببرید و باقی فضای اتاق را خالی بگذارید.

5. همه چیز را به دیوارها نچسبانید

به جای آنکه همه وسیله ها، جایگاه ها، مبل ها و… را به دیوارها بچسبانید، یک طرح و دکوراسیون جالب در مرکز خانه و با فاصله از دیوارها به وجود بیاورید. قرار گرفتن وسیله ها در کنار دیوار باعث می گردد فضای خانه تنگ تر به نظر برسد. ولی اگر کمی فاصله بین دیوار و باقی وسیله ها وجود داشته باشد، چشم ها گمان می نمایند خانه از فضای خالی بیشتری برخوردار است و به همین علت بزرگ تر دیده می گردد.

6. از طیف های رنگی مشابه بهره ببرید

همانگونه که بالاتر هم گفتیم، تمیز و مرتب دیده شدن فضای خانه باعث می گردد پیرامون خود را بزرگ تر در نظر بگیرید. اگر در یک فضا رنگ های متنوع، متضاد و گوناگون را ببینید، گمان می کنید در یک محیط شلوغ و به هم ریخته قرار گرفته اید و در نتیجه فضای کوچک تری را شاهد خواهید بود.

ولی اگر دیوارها، مبلمان و جایگاه ها، میز و سایر وسیله ها دارای طیف رنگی مشابه ای باشند، منجر می شوند یک فضای مرتب و یک پارچه را در نظر بگیرید که بسیار بزرگ تر از آنچه که هست به نظر می رسد. در این شرایط، چشم های شما روی رنگ های گوناگون تمرکز نمی نمایند و در عوض گمان می نمایند یک فضای بزرگ، منظم و آرامش بخش را شاهد هستند.

7. بی خیال پرده شوید!

هرچه محیط خانه نور بیشتری داشته باشد، بزرگ تر دیده می گردد. برای اتاق ها و آپارتمان های کوچک باید تا جای ممکن جلوی گرفته شدن نور طبیعی را بگیرید. پرده ها مانع گذر نور طبیعی می شوند و اجازه نمی دهند فضای بیرون از خانه را ببینید. در نتیجه، خانه و اتاق ها تاریک تر و کوچک تر به نظر می رسند.

در عوض اگر نور بیشتری در اختیار داشته باشید، اینطور به نظر می رسد که فضای درون خانه به بیرون پیوند خورده و به همین علت بسیار بزرگ تر دیده خواهد شد.

8. پای طبیعت را به درون خانه باز کنید

اگر فضای بیرون خانه دارای طبیعت و گیاهان زیبا باشد و هم زمان گیاهان و گل های خوش رنگ را درون خانه قرار دهید، کاری می کنید طبیعت بیرون به درون خانه پیوند بخورد و باز هم چشمانتان را گول بزنید تا گمان نمایند در فضای بزرگ تری قرار دارند. البته باید به نکته پیشین هم دقت داشته باشید و نگذارید پرده ها جلوی دیدتان را بگیرند!

جدا از بحث بزرگ تر به نظر رسیدن خانه، گل و گیاهان به شما حال وهوای تازه ای می دهند و باعث می شوند از فضای کوچک آپارتمانتان بیشتر لذت ببرید. فرقی ندارد فضای کوچکی داشته باشید یا بزرگ، در هر صورت طبیعت به شما احساس شادابی و سرزندگی می دهد و روحیه تان را دگرگون می نماید.

پس برای سال نو به سراغ زیبا کردن فضای خانه تان با گل و گیاهان بروید تا هم احساس کنید خانه تان بزرگ تر است، هم انرژی و شادابی بیشتری به دست بیاورید.

سخن پایانی

خلوت نگه داشتن خانه و اتاق ها، استفاده از رنگ های روشن، نورانی کردن محیط و بعلاوه استفاده از گل و گیاهان به شما یاری می نمایند از فضای کوچک خانه تان استفاده بیشتری ببرید و آن را بزرگ تر از آنچه که دیده می گردد به نمایش بگذارید.

شما تنها با استفاده از رنگ ها، وسیله ها و دکوراسیون مناسب می توانید فضای اتاق ها و خانه تان را بزرگ تر نشان دهید. اگر آپارتمان کوچکی دارید و گاهی اوقات احساس گرفتگی می کنید و دلتان می خواهد حال وهوای خانه تان را تغییر دهید، حتما از راه حلهایی که معرفی کردیم یاری بگیرید تا به سادگی فضای خانه را دل باز و مجذوب کننده تر کنید.

جدا از این ها، پیشتر در نوشته 11 روش ساده برای بزرگ تر نشان دادن اتاق های کوچک به راه حلها و نکته های بیشتری پرداخته ایم که پیشنهاد می کنیم حتما آن را بخوانید. بنابراین، برای خانه تکانی سال جاری حسابی برنامه ریزی کنید و اجازه ندهید فضای کوچک خانه تان جلوی خلاقیت و نوآوری شما را بگیرد.

منبع: Realtor Magazine

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 30 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13594

به "8 روش برای بزرگ تر نشان دادن خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 روش برای بزرگ تر نشان دادن خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید