29 فعال عراقی در جریان اعتراضات خیابانی عراق ترور شدند

به گزارش کنفرانس هکا، یک کمیته مرتبط با مجلس عراق خاطرنشان کرد که طی دو ماه اعتراضات خیابانی، 29 فعال ترور شده اند که 26 نفرشان جان خود را از دست داده اند.

29 فعال عراقی در جریان اعتراضات خیابانی عراق ترور شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کمیساریای حقوق بشر عراق مرتبط با مجلس این کشور، از ترور 29 فعال عراقی طی دو ماه گذشته اطلاع داد.

عراق از ابتدای ماه اکتبر شاهد شروع تظاهرات در چند استان مرکزی و جنوبی خود بود که مردم در آن به بیکاری، فساد و فقدان خدمات مناسب دولتی در حوزه های مختلف بخصوص در حوزه انرژی اعتراض داشتند.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، علی البیاتی عضو کمیساریا امروز یکشنبه در کنفرانسی خبری گفت، تا به امروز و از زمان شروع اعتراضات در ابتدای اکتبر گذشته، 29 نفر ترور شده اند.

البیاتی همچنین یادآوری کرد که سه مورد از ترورهایی که اتفاق افتاده، نافرجام بوده است: بیست وشش مورد به مرگ منتهی شده و سه مورد نافرجام بوده و سیزده مورد آن فقط در بغداد اتفاق افتاده است.

به گفته این سیاستمدار عراقی مقامات دولتی تا به امروز هیچ یک از جانیان را بازداشت نکرده اند.

این کمیساریا روز آدینه از وزارت کشور عراق خواسته بود تا مانع عملیات های ترور یا ربایش فعالان در اعتراضات مردمی علیه دولتمردان شوند.

کنفرانس خبری امروز در مجلس عراق و با حضور یاسین الیاسری وزیر کشور، رئیس کمیته بحران ویژه اعتراضات و عقیل الموسوی رئیس کمیساریایی حقوق بشر برگزار گردید.

در این کنفرانس خبری، مسئولیت حمایت از معترضان بر عهده دستگاه های امنیتی دولت عراق اعلام شد.

دولت عراق از روزهای آخر ماه نوامبر با استعفای عادل عبدالمهدی مستعفی تلقی می گردد. مجلس عراق اول دسامبر استعفای نخست وزیر را پذیرفت تا کابینه فعلی به دولت پیشبرد امور تبدیل گردد. رایزنی احزاب سیاسی عراقی هنوز به انتخاب نخست وزیر جدید منجر نشده است.

ق

رپورتاژ رایگان: 10az10: آگهی رایگان، رپورتاژ رایگان، آگهی بنری ارزان، خرید بک لینک

روسیه: روسیه: سفر به کشور پهناور تزارها، مسکو، سن پطرزبورگ، سوچی و کازان

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7917

به "29 فعال عراقی در جریان اعتراضات خیابانی عراق ترور شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "29 فعال عراقی در جریان اعتراضات خیابانی عراق ترور شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید