20 هزار خودرو نو وارداتی در انتظار شماره گذاری ، 3 الویت کمیسیون صنایع برای واردات

به گزارش کنفرانس هکا، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: دولت مانند مجلس برای واردات خودرو مصمم است و کیفیت، قیمت و واردات خودرو سه محور کلیدی است که از سوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با جدیت دنبال می گردد.

20 هزار خودرو نو وارداتی در انتظار شماره گذاری ، 3 الویت کمیسیون صنایع برای واردات

به گزارش خبرنگاران روح الله عباسپور درباره آخرین اقدامات اجرا شده از سوی مجلس و دولت برای واردات خودرو، اعلام کرد: مجلس در بودجه سال های 1401 و 1402 تصویب کرد تا واردات خودروهای خارجی با انتقال دانش فنی انجام گردد. برای واردات خودروهای کارکرده نیز مصوب کرد تا خودروهایی که بین یک تا پنج سال عمر دارند، وارد کشور شوند.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: دولت نیز آئین نامه واردات خودرو را تهیه کرد و بر اساس گزارش مسئولان وزارت صمت، اکنون بالغ بر 20 هزار خودروی وارداتی در گمرک کشور وجود دارد که باید شماره گذاری شوند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دولت نیز همچون مجلس برای واردات خودرو مصمم و جدی است، گفت: در بعضی موارد نواقصی برای واردات خودرو دیده می گردد که ان شاءالله هرچه زودتر مرتفع شده و شاهد ورود خودروهای بیشتری به کشور خواهیم بود.

عباسپور توضیح داد: کمیسیون صنایع با جدیت موضوع واردات خودرو را دنبال خواهد نمود. قیمت، کیفیت و واردات خودرو سه اولویت اساسی کمیسیون صنایع و معادن مجلس است که در نشست مشترک اخیر کمیسیون با وزیر صمت نیز پیگیری های لازم پیرامون این سه محور صورت گرفت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 مرداد 1402 بروزرسانی: 28 مرداد 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14111

به "20 هزار خودرو نو وارداتی در انتظار شماره گذاری ، 3 الویت کمیسیون صنایع برای واردات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 هزار خودرو نو وارداتی در انتظار شماره گذاری ، 3 الویت کمیسیون صنایع برای واردات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید