15 ایده جالب برای طراحی دکوراسیون ساده اتاق خواب جوان و نوجوان

به گزارش کنفرانس هکا، طراحی داخلی دکوراسیون به خصوص برای اتاق خواب جوان و نوجوان کمی پیچیده است و احتیاج به مقداری خلاقیت دارد. دلیل این امر روحیه پویا، تنوع طلب و ماجراجوی نوجوانان و جوانان است. از سوی دیگر ماه آوریل هم ماه دکوراسیون و تغییر چیدمان منزل است. اگر قصد تغییر دکوراسیون اتاق خواب ها را در ماه بزرگداشت دکوراسیون دارید 15 ایده جالب و آسان برای طراحی دکوراسیون ساده اتاق خواب جوان و نوجوان را از سایت در مجله خبرنگاران بخوانید.

15 ایده جالب برای طراحی دکوراسیون ساده اتاق خواب جوان و نوجوان

1- رو بالشی ها را طراحی کنید

یک ایده جذاب برای دکوراسیون ساده اتاق خواب جوان طراحی روبالشی هاست. برای مثال می توانید از روبالشی هایی که طراحی خاص و جالب و مدرن دارند بهره ببرید. یا خودتان خلاقیت به خرج دهید و روبالشی ها را طراحی کنید. مثلا حرف اول اسم تان را روی بالش بکشید. اشکال هندسی، چاپ تصویر شخصیت هنری یا ورزشی مورد علاقه تان و نیز استفاده از طرح های موجود در طبیعت مثل گل از جمله ایده های جذاب و امروزی است.

2- دیوارهای خالی را پر کنید

روی دیوار خالی اتاق یک طرح گرافیکی نصب کنید. مثلا طرح گرافیکی روی یک پارچه چاپ کنید و روی دیوار نصب کنید. می توانید این طرح را هماهنگ با طرح روتختی و روبالشی انتخاب کنید. استفاده از شلف های چوبی کلاسیک یا روستیک هم یک ایده خوب برای پر کردن دیوارهای خالی است.

3- نقش و رنگ طبیعت

اگر داخل داخل اتاق خواب گل و گیاه نگهداری می کنید یک ایده خوب برای شما داریم. بهتر نیست طرح روتختی و روبالشی را هم از طرح های موجود در طبیعت انتخاب کنید؟ به این ترتیب حال و هوایی سبز و تازه و بانشاط در اتاق شما برقرار می گردد و روح شما را تازه می نماید.

4- از هنر چاپ بهره ببرید

یک ایده جالب برای دکوراسیون ساده اتاق خواب نوجوان و جوان استفاده از هنر چاپ روی اکسسوری هایی مثل چراغ خواب است. حالا دیگر چاپ تصاویر طبیعی یا تصاویر اکسپرسیونیست یا هر طرح و نقش دیگری که دوست دارید یک ایده مدرن است. اگر خودتان با هنر چاپ آشنایی زیادی ندارید می توانید این اکسسوری ها را به صورت آماده از بازار تهیه کنید.

5- دیوارها را از قلم نیاندازید

اگر دوست دارید برای دکوراسیون اتاق خواب هزینه کنید یکی از دیوارها را به سلیقه خودتان و هماهنگ با سایر لوازم اتاق نقاشی یا کاغذ دیواری کنید. یک راه دیگر استفاده از چراغ های کم نور و قابل تنظیم روی دیوارهاست که هم در اتاق خواب های کوچک فضا را اشغال نمی نمایند و هم با نورپرداری مناسب فضایی دلپذیر به اتاق می بخشند.

6- یک منطقه شخصی برای خودتان درست کنید

می دانستید اتاق خواب شما نشان دهنده شخصیت و روحیات و علایق شماست؟ چه از نظر طراحی و چه از نظر انتخاب رنگ و وسایل بهتر است برای خودتان یک منطقه شخصی درست کنید که در آن هم احساس راحتی داشته باشید و هم با روحیات تان هماهنگ و سازگار باشد.

7- یک دکوراسیون مستحکم و با ثبات داشته باشید

برای داشتن یک دکوراسیون با ثبات بهتر است از رنگ هایی بهره ببرید که زود برای تان تکراری نشوند. بهتر است از رنگ های ملایم و آرام بخش بهره ببرید.

8- اصول فنگ شویی را در چیدمان رعایت کنید

رختخواب شما باید آنقدر راحت و دلپذیر باشد که برای داشتن یک خواب آرام و راحت دردسری نداشته باشید. برای این که یک خواب راحت داشته باشید در طراحی دکوراسیون ساده اتاق خواب و نیز چیدمان تختخواب اصول فنگ شویی را رعایت کنید. برای این کار قسمت پایین تخت (قسمتی که پای مان را قرار می دهیم) نباید به سمت در اتاق خواب باشد چرا که انرژی سایر قسمت های خانه آرامش شما را هنگام خواب کم می نماید. اگر اتاق خواب تان به گونه ای است که چاره ای جز قرار دادن تخت مقابل در ندارید حتما هنگام خواب در اتاق را ببندید. قسمت بالای تخت خواب (قسمتی که بالای سرمان قرار میگیرد) باید 3 تا 5 سانتیمتر از دیوار فاصله داشته باشد تا هوا و انرژی جریان پیدا کند.اگر کناره تخت خوابتان هم در کنار دیوار است ، باید فاصله مشابه 3 تا 5 سانتیمتر را بین تخت و دیوار قرار دهید (این اندازه از مقیاس چینی که به قسمت های یین و یانگ (نیروی خیر و شر) تقسیم شده بدست آمده است).

9- نقطه کانونی را انتخاب کنید

یک نقطه کانونی برای اتاق خواب در نظر بگیرید. برای مثال یک کاناپه زیبا یا جایگاه مورد علاقه تان را در یک گوشه از اتاق بگذارید و آن گوشه را تبدیل به نقطه کانونی اتاق کنید. برای این که برای درست کردن این نقطه کانونی فضای کافی داشته باشید بهتر است تختخواب را وسط اتاق نگذارید و یکی از گوشه های اتاق را برای آن در نظر بگیرید.

10- تناسب را به صورت ذهنی تجزیه و تحلیل کنید

اگر می خواهید برای اتاق لامپ یا آباژور بخرید حتما ابعاد اتاق و تخت را در نظر داشته باشید. برای مثال اگر ابعاد تخت و اتاق کوچک است نباید از آباژور و لامپ های بزرگ بهره ببرید و بهتر است انواع کوچک تر را انتخاب کنید.

11- کف اتاق هم مهم است

در طراحی دکوراسیون ساده اتاق خواب جوان حتما به کف اتاق هم توجه کنید. بهتر است از گلیم یا قالیچه های جمع و جور و سبک و رنگی برای کف اتاق بهره ببرید. در انتخاب رنگ پوشش کف حتما رنگ و طرح سایر اکسسوری های اتاق و البته رنگ پرده و دیوارها را هم در نظر بگیرید. برای اغلب اتاق خواب ها یک فرش 2 در 1 مناسب است.

12- طیف های مختلف رنگ مورد علاقه تان را بهره ببرید

در طراحی دکوراسیون ساده اتاق خواب نوجوان و جوان بهتر است از طیف های مختلف رنگ مورد علاقه تان بهره ببرید. برای مثال طیف های مختلف رنگ صورتی، آبی یا هر رنگی که می پسندید.

13- رنگ های گرم خنثی را اضافه کنید

برای القا بیشتر حس آرامش و راحتی به اتاق خواب بهتر است رنگ های گرم خنثی مثل قهوه ای، کرم و خاکستری را در قالب اکسسوری هایی مثل کوسن، روبالشی یا روتختی به لوازم اتاق خواب اضافه کنید.

14- از رنگ ها نترسید

برای دکوراسیون ساده اتاق خواب جوان بهترین کار بازی با رنگ هاست. از رنگ های جیغ و شاد نترسید. البته برای این که در دکوراسیون اتاق خواب یک حالت تعادل و آرامش ایجاد گردد بهتر است رنگ های جیغ مثل زرد پر رنگ را در کنار رنگ های خنثی مثل سفید به کار ببرید.

15- جایی برای آرامش و تمرکز

اتاق خواب شما محلی برای آرامش و تمرکز است پس بهتر است فضا را به گونه ای طراحی کنید که فضای مناسب جهت تمرکز، مطالعه، نوشتن، درس خواندن و البته استراحت کردن فراهم گردد. در اتاق خواب از گل های تازه بهره ببرید تا فضای اتاق شاداب و سرحال گردد. بهتر است پرده های اتاق را مناسب با فصل انتخاب کنید. پرده های فصل تابستان باید رنگ روشن باشند و پرده های فصل زمستان رنگ تیره و ضخیم. در طول روز پنجره های اتاق خواب را برای عوض شدن هوای اتاق و جریان هوا چند ساعتی باز بگذارید. اگر در اتاق خواب تان کمد دارید آن را تمیز و مرتب نگه دارید. سعی کنید میز مطالعه را همواره مرتب و منظم نگه دارید و در حد امکان از آوردن تلویزیون به اتاق خواب اجتناب کنید.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: افق کوروش
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2806

به "15 ایده جالب برای طراحی دکوراسیون ساده اتاق خواب جوان و نوجوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 ایده جالب برای طراحی دکوراسیون ساده اتاق خواب جوان و نوجوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید