یک میلیون خانوار نو نیازمند دریافت مستمری از بهزیستی

به گزارش کنفرانس هکا، تهران (پانا) - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه درحال حاضر سازمان ماهانه به یک میلیون و 100 هزار خانوار، مستمری مددجویی پرداخت می نماید، گفت این درحالیست که براساس سنجش ها حداقل 500 هزار خانوار دیگر تحت حمایت سازمان بهزیستی وجود دارند که از مستمری مددجویی بهره نمی برند.

یک میلیون خانوار نو نیازمند دریافت مستمری از بهزیستی

به گزارش ایسنا، سیدمرتضی حسینی با بیان اینکه مستمری دو وجه دارد، اظهار کرد: آنچه در بودجه از مستمری مددجویی صحبت می گردد، پرداختی های ردیف 11 و 19 هدفمندی ها است. آن مستمری ها تا به امروز پرداخت شده و روز گذشته مستمری دی ماه نیز به حساب مددجویان واریز شده است.

وی ضمن اعلام این خبر گفت: یک میلیون و 100 هزار خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی وجود دارند که مشمول دریافت مستمری از محل هدفمندی یارانه ها هستند؛ این مستمری برای خانوارهای یک نفره 350 هزار تومان، 2 نفره 500 هزار تومان، 3 نفره 700 هزار تومان، 4 نفره 900 هزار تومان و پنج نفره و بالاتر یک میلیون و 100 هزار تومان است که مستمری دی ماه آنها دیروز به حساب این مددجویان واریز شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه جامعه مخاطب سازمان بهزیستی که به صورت مستقیم از سازمان خدمت دریافت می نمایند، حدود 6 میلیون نفر را شامل می شوند، گفت: در حال حاضر سازمان بهزیستی ماهانه به یک میلیون و 100 هزار خانوار مستمری مددجویی از فقر مطلق (مستمری مددجویی از محل تبصره ماده 14 به منظور برطرف فقر مطلق) پرداخت می نماید، این درحالیست که براساس سنجش ها حداقل 500 هزار خانوار دیگر تحت حمایت سازمان بهزیستی وجود دارند که از مستمری مددجویی بهره نمی برند؛ به این معنی که پرداخت های مستمر تحت عنوان یک فعالیت خاص دریافت می نمایند اما ضروری است که این افراد به مستمری بگیران اضافه شوند.

وی یادآور شد: از سوی دیگر 500 هزار خانوار نیز شناسایی شده اند که پشت نوبت برای دریافت مستمری هستند که در مجموع معادل یک میلیون خانوار دیگر باید به جمع مستمری بگیران سازمان بهزیستی اضافه شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13318

به "یک میلیون خانوار نو نیازمند دریافت مستمری از بهزیستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک میلیون خانوار نو نیازمند دریافت مستمری از بهزیستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید