یک موجود دریایی تازه کشف شد!، عکس

به گزارش کنفرانس هکا، در دنیای وسیع و اسرارآمیز زیست شناسی دریایی، کشف گونه جدیدی از سخت پوستان، درهایی را برای درک بیشتر آنچه در اقیانوس های سیاره ما می گذرد بر روی ما باز نموده است.

یک موجود دریایی تازه کشف شد!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، تیمی از زیست شناسان دریایی بین المللی، گونه تازهی از ایزوپود، نوعی سخت پوست، را در آب های عمیق باهاما شناسایی نموده اند؛ این یافته از گونه تازه، که Booralana nickorum نام گرفته است، تاکید می نماید که ما هنوز تا چه میزان با حیات اقیانوسی بیگانه هستیم. این کشف درک ما را از نقش اصلی این موجودات در زیست بوم اعماق دریا و سهم آنها در تنوع زیستی کلی اقیانوس ها بیشتر می نماید.

ایزوپودها که اغلب فقط چند سانتی متر طول دارند، گروه متنوعی از سخت پوستان هستند که در تمام زیست بوم های اصلی روی زمین یافت می شوند. با قدمت بیش از 300 میلیون سال، آنها با محیط های مختلف سازگار شده اند. در زیستگاه های اعماق دریا، آنها در درجه اول به عنوان رفتگر عمل می نمایند و نقش مهمی در بازیافت ایفا می نمایند. بعضی از ایزوپودها می توانند سال ها بدون غذا زنده بمانند.

دکتر شیپلی رهبر این تیم تحقیقاتی در واکنش به این کشف گفت: این کار تنوع پنهان این گونه ها را آشکار می نماید و نشان می دهد که ما چقدر با زیست بوم های اعماق دریا بیگانه هستیم. این آب ها ممکن است گنجینه پنهانی از تنوع زیستی ناشناخته را در خود جای داده باشند.

منبع: earth

  • بزرگترین کوه یخ دنیا در مسیر نابودی

  • یک ادعای جنجالی درباره بزرگترین کوسه تاریخ

  • لکه ای به بزرگی 3برابر کشور فرانسه در اقیانوس آرام/ عکس

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 بهمن 1402 بروزرسانی: 2 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14445

به "یک موجود دریایی تازه کشف شد!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک موجود دریایی تازه کشف شد!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید