یمن، شروع فصل تازه ای از پیروزی های میدانی ارتش و کمیته های مردمی در مناطق مختلف

به گزارش کنفرانس هکا، شرق یمن در روزهای گذشته شاهد تحولات بسیار مهمی بود که دستاوردهای بزرگی برای ارتش یمن و نیروهای انصارالله را به دنبال داشت. پیشروی اخیر نیروهای یمنی را می توان نقطه عطفی در جنگ پنج ساله این کشور برشمرد.

یمن، شروع فصل تازه ای از پیروزی های میدانی ارتش و کمیته های مردمی در مناطق مختلف

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با وارد کردن خسارت های سنگین به مزدوران سعودی و نیروهای منصور هادی به دروازه های مأرب و حزم در استان جوف نزدیک شده اند.

البته در این میان هنوز تعیین نیست که نیروهای یمنی خواستار ورود به مارب باشند یا خیر، اما می توان تاکید نمود که به واسطه پاکسازی هزاران کیلومتر اینک مرزهای شرقی صنعا از هر زمان دیگری ایمن تر شده است. همچنین نیروهای یمنی علاوه بر ضربات سنگین به محور سعودی در یمن توانستند طی هفته گذشته به محافظت از دستاوردهای خود بپردازند.

در خلال دو روز گذشته نیروهای یمنی این امکان را پیدا کردند تا جبهه نهم را به صورت کامل به اختیار خود درآورند و اینک مرحله ما بعد نهم شروع شده است. در این میان باید توجه داشت که امکانات تسلیحاتی نیروهای منصور هادی به مراتب پیشرفته تر از نیروهای یمنی است و همچنین با وجود برخورداری از پشتیبانی هوایی جنگنده های سعودی، این ارتش یمن بود که توانست با عبور از کوه های نهم به بیابان های مأرب پا بگذارد. مسئله ای که با توجه به شرایط متفاوت جغرافیایی به یک معجزه نظامی شباهت دارد.

در دو روز گذشته نیروهای وابسته به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن کوشش کردند تا با بازپس گیری کوه های ملح و حومه هیلان بخشی از شکست های خود را جبران نمایند اما در این زمینه هم ناموفق بودند.

همچنین منابع خبری گزارش دادند که نیروهای مردمی و ارتش یمن شهر تاریخی برقاش در حزم الجوف را آزاد کردند. این درحالی است که این نیروها علاوه بر عقب راندن طرف مقابل از مثلث رابط جوف، مارب و صنعا به دنبال آزادسازی منطقه عقبه واقع در حد فاصل جوف و مارب هستند و هم اکنون درگیری های بی سابقه ای در این منطقه جریان دارد.

به نظر می رسد فصل تازه ای از پیروزی های میدانی نیروهای یمنی در این کشور شروع شده است که با هجمه همه جانبه آنها در محورهای مختلف تا کنون دستاوردهایی را به دنبال آورده که تعجب ناظران سیاسی و نظامی را به دنبال داشته است. گزارش های رسانه ای نشان می دهد که نیروهای یمنی می توانند در روزهای آینده مناطق بیشتری را از سیطره مزدوران سعودی خارج نمایند.

بیست آمار: آشنایی با علم آمار و ریاضیات

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8367

به "یمن، شروع فصل تازه ای از پیروزی های میدانی ارتش و کمیته های مردمی در مناطق مختلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن، شروع فصل تازه ای از پیروزی های میدانی ارتش و کمیته های مردمی در مناطق مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید