یارانه نقدی چند ایرانی باید حذف شود؟

به گزارش کنفرانس هکا، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه طبق قانون، دولت نمی تواند بیش از 43 هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه نقدی هزینه کند، گفت: یارانه حداقل 5.5 میلیون نفر باید حذف شود.

یارانه نقدی چند ایرانی باید حذف شود؟

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، سیدحسین حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه دولت برای حذف یارانه نقدی پردرآمدها،گفت: مجلس در قالب قانون بودجه 98 و البته به پیشنهاد دولت، این اختیار را به دولت را داده تا نسبت به حذف یارانه نقدی پردرآمدها اقدام کند.

وی همچنین درباره تعیین تکلیف اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و نیز حذف یارانه نقدی پردرآمدها از سوی دولت، گفت: اکنون با توجه به قانون بودجه 98، حدود یک دهک جامعه، یارانه شان باید حذف شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه از لحاظ اجرایی مسئله ای برای دولت جهت حذف یارانه نقدی پردرآمدها وجود ندارد، گفت: طبق قانون، دولت نمی تواند بیش از 43 هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه نقدی هزینه کند.

حسینی شاهرودی درباره میزان حذف یارانه نقدی پردرآمدها در شرایط فعلی، اضافه کرد: طبق برآوردهای انجام شده، یارانه حداقل 5.5 میلیون نفر، با توجه به کاهش منابع هدفمندی یارانه ها، می بایست حذف شود و امکان قانونی آن فراهم است.

وی همچنین از سیاست دولت ها برای پرداخت یارانه نقدی به همه اقشار جامعه انتقاد و شرح داد: در صورتی که میزان مبلغ حاصله از حذف یارانه پردرآمدها در راستای ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان هدایت شود، بخشی از مسائل حوزه اشتغال برطرف خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در سرانجام، یکی از فواید حذف یارانه نقدی پردرآمدها را علاوه بر صرفه جویی در منابع درآمدی دولت، خاطرنشان کرد: در صورتی که تصمیم دولت برای حذف یارانه نقدی پردرآمدها در راستا درستی اجرا شود، می توان به بهبود وضع معیشتی نیازمندان از طریق افزایش میزان یارانه های نقدی امیدوار بود.

اروپا: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6190

به "یارانه نقدی چند ایرانی باید حذف شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه نقدی چند ایرانی باید حذف شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید