گلکسی زد فولد 4 ممکن است با جایگاه قلم S Pen عرضه گردد

به گزارش کنفرانس هکا، گلکسی زد فولد 3 به لطف دوام بالا و ویژگی های مجذوب کننده، توجه گسترده ای را جلب نموده است. یکی از امکانات قابل توجه این گوشی، پشتیبانی آن از قلم S Pen است. حالا طبق یک گزارش نو، به نظر می رسد گلکسی زد فولد 4 احتمالا با جایگاه مختص این قلم راهی بازار خواهد شد. خبرگزاری کره ای The Elec گزارش داده که سامسونگ برای بدنه این گوشی چنین مشخصه ای را در نظر گرفته است.

گلکسی زد فولد 4 ممکن است با جایگاه قلم S Pen عرضه گردد

همان طور که احتمالا می دانید، جایگاه قلم S Pen ویژگی اختصاصی گوشی های سری نوت بود. اما اگرچه سامسونگ خبر کنار گذاشتن این گوشی ها را رسما اعلام ننموده، اما تمام شواهد از مرگ سری نوت خبر می دهند. در همین رابطه، باید به بهره گیری گلکسی S22 اولترا از این ویژگی اشاره کنیم که به همین دلیل به نوعی جانشین سری نوت محسوب می گردد. سال گذشته گلکسی زد فولد 3 و گلکسی S21 اولترا با قابلیت پشتیبانی از قلم S Pen معرفی شدند اما در بدنه آن ها فضای مختص این قلم وجود نداشت. همین موضوع باعث شد که عملا اکثریت کاربران از این قابلیت استفاده نکنند.

حالا بعد از ارائه S22 اولترا با این قابلیت، به نظر می رسد نوبت به گلکسی زد فولد 4 رسیده است. سامسونگ در کنار گلکسی زد فولد 3 از یک کیس محافظ هم رونمایی کرد به کاربران اجازه می داد قلم S Pen را درون آن قرار دهند. اما این کیس مسائل زیادی داشت و با اعتراضات زیادی روبه رو شد. اگرچه دیگر کیس های مختص این کار بهتر هستند، اما در نهایت هیچ کدام از آن ها ایدئال محسوب نمی شوند.

قلم S Pen از جمله ویژگی هایی است که فقط گاهی اوقات به آن احتیاج پیدا می کنید و اگر این قلم در بدنه قرار نداشته باشد، عملا دیگر یک ویژگی کاربردی به حساب نمی آید. بعلاوه در این گزارش آمده که هر دو نمایشگر گلکسی زد فولد 4 از نظر مقدار هیچ تفاوت خاصی با نسل قبلی ندارند. گویا نمایشگر اصلی از مقدار 7.56 اینچ بهره می برد که این یعنی فقط 0.01 اینچ بزرگ تر از نمایشگر اصلی زد فولد 3 است. از سوی دیگر، برای نمایشگر بیرونی هم از پنل 6.19 اینچی استفاده شده که 0.01 اینچ کوچک تر از نمایشگر بیرونی نسل قبلی محسوب می گردد. این یعنی همان طور که گفتیم، کاربران متوجه این تغییرات بسیار جزئی نخواهند شد.

یکی از مهم ترین ضعف های زد فولد 3، نسبت تصویر نه چندان مناسب نمایشگر بیرونی آن است که کاربران را برای انجام کارهای مختلف با مسائل زیادی روبرو می نماید. در همین زمینه می توانیم به اولین گوشی تاشوی اوپو اشاره کنیم که برای نمایشگر بیرونی گوشی از نسبت تصویر نرمالی استفاده نموده و می تواند تجربه کاربری بهتری ارائه کند.

در این گزارش بعلاوه به گلکسی زد فلیپ 4 هم اشاره شده است. گویا سامسونگ برای این گوشی بار دیگر نمایشگر اصلی 6.7 اینچی در نظر گرفته و برای نمایشگر بیرونی هم به جای پنل 1.83 اینچی، با پنل 1.9 اینچی روبه رو خواهیم شد.

در رابطه با تصمیم سامسونگ برای تعبیه جایگاه قلم S Pen در بدنه زد فولد 3 هم باید بگوییم که به نظر می رسد این تصمیم منجر به افزایش ضخامت این گوشی خواهد شد. باید خاطرنشان کنیم زد فولد 3 در حالت باز شده بسیار باریک تر از گلکسی S22 اولترا و گلکسی نوت 20 اولترا محسوب می گردد. علاوه بر این، قرارگیری این قلم در یک گوشی تاشو، چالش های مربوط به ساخت را افزایش می دهد و به همین دلیل سامسونگ چاره ای جز افزایش ضخامت نخواهد داشت.

اگرچه این قابلیت احتمالا با استقبال بخشی از کاربران روبه رو می گردد، ولی از سوی دیگر نباید این موضوع را از قلم بیندازیم که همین حالا زد فولد 3 در حالت بسته شده بسیار ضخیم است. از طرف دیگر عملی کردن این ایده ممکن است منجر به کاهش ظرفیت باتری و کاهش فضای لازم برای ماژول دوربین گردد. بنابراین ارائه این مشخصه بدون شک کار راحتی نخواهد بود و باید ببینیم سامسونگ چگونه می خواهد چنین کاری را انجام دهد.

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 30 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13583

به "گلکسی زد فولد 4 ممکن است با جایگاه قلم S Pen عرضه گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلکسی زد فولد 4 ممکن است با جایگاه قلم S Pen عرضه گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید