گزارشی از پروژه های نیمه تمام لرستان

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران/لرستان یکی از ارکان تحقق توسعه پایدار، تقویت زیرساخت های شهری و عمرانی بوده و در این میان نقش پروژه های عمرانی به عنوان یکی از عوامل اصلی در ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات و تأمین مؤلفه های رفاهی، خدماتی و... بسیار معین کننده است.

گزارشی از پروژه های نیمه تمام لرستان

به گزارش خبرنگاران، یکی از مشکلاتی که همیشه استان لرستان را رنج داده و می دهد، پروژه های نیمه تمامی است که کلنگ آن به سادگی بر زمین خورده، اما سال هاست که این طرح ها چشم به راه بهره برداری هستند.

فرایند احداث بعضی از این پروژه ها در روزهای اخیر را پیگیری نموده ایم و در زیر گزارش آنها را می خوانیم:

7878 واحد از پروژه های مسکن مهر استان به بهره برداری نرسیده اند

مسکن مهر در لرستان همانند دیگر استان های کشور اجرا شد، اما نتایج مطلوبی به همراه نداشت و تعدادی از واحدهای احداثی در این طرح بدون متقاضی مانده اند.

فرشاد رضایی، معاون راه و شهرسازی لرستان در این باره گفت: 7878 واحد از پروژه های مسکن مهر استان به بهره برداری نرسیده اند که از این تعداد 4401 واحد در حال طی کردن فرایند طبیعی خود برای افتتاح هستند.

وی اظهار کرد: از کل پروژه های مسکن مهر استان که به بهره برداری نرسیده اند، 1728 واحد از آنها خودمالک است.

رضایی ادامه داد: 1651 واحد مسکن مهر فاقد متقاضی در استان وجود دارد که تا به امروز به بهره برداری نرسیده اند.

معاون راه و شهرسازی لرستان یادآور شد: تا خاتمه امسال 1263 واحد مسکن مهر دولتی افتتاح خواهد شد.

وجود 13 یادمان شهدا نیمه تکمیل در لرستان

سرهنگ دل آرام، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان گفت: 86 شهید گمنام در یادمان های استان دفن شده اند.

وی اظهار کرد: 13 یادمان شهدا در شهرستان های استان، مراکز دانشگاهی، تفریحی و... در حال احداث هستند که تکمیل آنها احتیاجمند اعتبار است؛ پیشرفت این یادمان بین صفر تا 100 درصد است.

احتیاج به اعتبار 1.5 میلیارد تومانی برای تکمیل یادمان شهدای استان

دل آرام ادامه داد: برای تکمیل یادمان شهدای نیمه تمام استان به 1.5 میلیارد تومان اعتبار احتیاج داریم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان افزود: احداث یادمان شهدای استان به توجه بیشتر مسئولین و تزریق اعتبار احتیاج دارد و در سال های اخیر اعتبار خوبی به این بخش تخصیص نیافته است.

پیشرفت 90 درصدی طرح گردشگری روستای بیشه

طرح گردشگری روستای بیشه برای اولین بار در سال 1392 به تصویب رسید و این طرح با هدف ایجاد جاذبه گردشگری طبیعی در این روستا و ارائه خدمات به مسافران و درآمدزایی اجرایی می گردد.

فرهاد خاکی پور، مدیرکل بنیاد مسکن لرستان در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در این باره گفت: بیشه نخستین روستایی در استان است که با هدف ایجاد روستای گردشگری عملیات اجرایی لازم در آنجا شروع شد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر اجرای طرح روستای هدف گردشگری بیشه 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

بهره برداری از طرح گردشگری روستای بیشه تا خاتمه سال

خاکی پور ادامه داد: تا به امروز بیش از 700 میلیون تومان برای اجرای این طرح هزینه شده است و تا خاتمه سال این پروژه به اتمام می رسد.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان افزود: پروژه تبدیل بیشه لرستان به روستای هدف گردشگری فراتر از اجرای طرح هادی و ایجاد معابر روستایی است.

وی گفت: طرح گردشگری این روستا با هدف ایجاد زیرساخت های گردشگری، رفاهی، خدماتی، تفریحی و... در حال انجام است.

خاکی پور یادآور شد: امسال تهیه طرح هدف گردشگری روستاهای افرینه، ونایی، ولیعصر و سراب رباط در استان لرستان انجام می گردد.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان افزود: در اجرای طرح هدف گردشگری روستاهای استان احداث مسافر کاشانه را در دستور کار داریم تا در کنار پذیرش گردشگران برای ساکنین روستاهای مذکور درآمدزایی گردد.

بهره برداری از مجتمع فرهنگی و توان بخشی لرستان

چند سالی است که از کلنگ زنی احداث مجتمع فرهنگی، ورزشی و توان بخشی جانبازان لرستان می گذرد و به گفته مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان اکنون این پروژه پیشرفت صد درصدی دارد.

مراد روشنی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان در این باره گفت: مجتمع فرهنگی و توان بخشی جانبازان استان با زیربنای 15 هزار متر در عرصه ای 20 هزار متری احداث شده است.

وی افزود: به استثنای هتلینگ، این پروژه که در دهکده مقاومت سپاه احداث شده، صد درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان توضیح داد: این طرح به زودی افتتاح خواهد شد.

به هر حال امیدواریم این پروژه های نیمه تمام هر چه سریعتر در لرستان افتتاح و به بهره برداری برسند تا فرایند رو به رشد توسعه استان همچنان ادامه داشته باشد.

آیان کتاب: مجموعه ای از بهترین کتاب های دنیا را در این مجموعه بخوانید

دبی: دبی: زیباترین شهر حاشیه خلیج فارس و امارات

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8967

به "گزارشی از پروژه های نیمه تمام لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارشی از پروژه های نیمه تمام لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید