کنکور 98، نقش والدین در کاهش استرس کنکوری ها

به گزارش کنفرانس هکا، یک مشاور تحصیلی گفت: والدین نقش مؤثری در کاهش افسردگی و اضطراب دانش آموزان دارند و باید آنها را واقع بین نمایند.

کنکور 98، نقش والدین در کاهش استرس کنکوری ها

به گزارش خبرنگار ، کنکور یکی از مهم ترین آزمون های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می آید.

در واقع کنکور را می توان ثمره 12 سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

، برنامه ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع یاری آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

کنکور 98/ دمنوش مفید و پرطرفداری که استرس کنکوری ها را تار و مار می نماید

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته اید و می توان با آرامش کامل و برنامه ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

داوطلبان نباید به نتیجه کنکور فکر نمایند

سهیل سراج مشاور تحصیلی در گفت وگو با خبرنگار ، اظهار کرد: والدین نقش مؤثری در کاهش افسردگی و اضطراب دانش آموزان دارند و باید در قدم اول کوشش نمایند توهم پزشکی قبول شدن را از داوطلبان بگیرند زیرا آنها باید رشته مورد علاقه خود را شناسایی نمایند و کار های خود را تنها بر مبنای یک توهم پیش نبرند.

سراج اظهار کرد: یکی از راه هایی که دانش آموزان می توانند با استرس مقابله نمایند این است که به نتیجه کنکور فکر ننمایند و اهمیت ندهند که پزشکی قبول می شوند یا خیر، ذهن داوطلب باید به حضور در آزمون متمرکز باشد و اینکه به خوبی بتواند به سوالات پاسخ دهد؛ خانواده نقش پررنگی برای ایجاد این طرز تفکر در داوطلب دارد.

این مشاور تحصیلی اضافه کرد: داوطلبان آزمون می دهند و ممکن است از نتیجه آن شادمان یا ناراحت شوند، آزمون برای شادمان و یا ناراحت شدن نیست و تنها برای سنجش است.

وقت تان را صرف سوالات سخت نکنید

وی تشریح کرد: داوطلبان در جلسه کنکور اشتباهاتی دارند که قابل جبران نیست و باعث ایجاد افسردگی در آن ها می گردد به طور مثال در زمان شروع آزمون به سراغ سوالاتی می روند که بلد هستند و با دیگر سوالات کاری ندارند و هیچ کوششی برای پاسخ دادن به آن ها نمی نمایند که این یکی از بزرگترین اشتباهات آن هاست.

کنکور 98/ در فصل امتحانات نهایی چگونه برای کنکور درس بخوانیم؟

سراج در ادامه اعلام کرد: ممکن است در زمان مطالعه تصور کنید سوالی و یا موضوعی را به خوبی می دانید و آن را مطالعه نکنید، به همین دلیل این امکان وجود دارد که در جلسه کنکور مطلب را فراموش کنید چرا که به خوبی آن را مطالعه نکرده اید، از این رو توصیه می گردد تمام تمرینات را به خوبی انجام دهید.

این مشاور تحصیلی یادآوری کرد: داوطلبان نباید به سوالاتی که پاسخ آنها را نمی دانند، جواب دهند.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3477

به "کنکور 98، نقش والدین در کاهش استرس کنکوری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنکور 98، نقش والدین در کاهش استرس کنکوری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید