کره شمالی خواستار بازگشت به اقتصاد جهانی است

به گزارش کنفرانس هکا، رهبر کره شمالی می خواهد با استفاده از مدل مالی ویتنام، درهای اقتصاد این کشور را به روی دنیا باز کند.

کره شمالی خواستار بازگشت به اقتصاد جهانی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از بیزینس اینسایدر، اقتصاد کره شمالی محصورترین اقتصاد دنیا به حساب می رود، اما اخیرا با تغییر رویکرد رهبر این کشور، امیدواری به ادغام بیشتر این کشور با اقتصاد دنیای به وجود آمده است. یک روزنامه کره ای اخیرا گزارش داده است رهبر کره شمالی در ملاقات با رئیس جمهور کره جنوبی گفته است به دنبال الگویی مشابه ویتنام برای بازتر شدن فضای مالی این کشور است که به الگوی سال 1986 ویتنام اشاره دارد. در آن سال حزب کمونیست این کشور سیاست های اقتصاد بازاری سوسیالیستی را دنبال کرد که به موجب آن، متوسط رشد سالانه این کشور تا یک دهه بعد به 3 درصد افزایش یافت.

با این حال به گفته تحلیل گران، شانس کمی برای پیاده سازی موفقیت آمیز این سیاست در کره شمالی وجود دارد. به گفته تحلیل گران موسسه کپیتال اکونومیکس، حتی اگر درهای اقتصاد کره شمالی بر روی طرف های خارجی باز گردد به دلیل سابقه رفتار این کشور با سرمایه گذاران خارجی، احتیاط بر رفتار آن ها غالب خواهد شد.

فاکتورهای متعددی وجود دارد که پیونگ یانگ می تواند به یاری آن ها امیدوار به جذب سرمایه خارجی در صورت باز شدن فضای مالی باشد: موقعیت جغرافیایی مطلوب کره شمالی و همسایگی با اقتصادهای بزرگی چون کره شمالی، چین و ژاپن و برخورداری از منابع غنی دست نخورده نظیر آهن و روی از جمله این فاکتورها هستند.

با این حال هنوز مشخص نیست که تحریم های آمریکا علیه این کشور برداشته گردد.

مجله آزات وب: مجله آموزشی توسعه اسکریپت های تحت وب

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7541

به "کره شمالی خواستار بازگشت به اقتصاد جهانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی خواستار بازگشت به اقتصاد جهانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید